Folie na poliwęglan

Folie na poliwęglan

Nowa folia przeciwsłoneczna Warsfoll należąca do rodziny Armorlite®Exclusive to jedyna na polskim rynku folia przeznaczona do stosowania wyłącznie na poliwęglanie, plexi oraz Lexanie.

Krótko o poliwęglanie
Z rodziny tworzyw sztucznych na wyróżnienie zasługuje poliwęglan, często określany mianem zamiennika szkła. Poliwęglan jest tworzywem przepuszczającym światło, charakteryzującym się dużą odpornością mechaniczną, termiczną, a przy tym lekkością. Wykorzystuje się go w świetlikach dachowych, łukowych, zadaszeniach, daszkach, wypełnieniach drzwi i okien. Zastosowanie poliwęglanu jest praktycznie nieograniczone ze względu na możliwości formowania na ciepło i na zimno. Wadą poliwęglanu jest duża podatność na nagrzewanie się. Przepuszcza do wnętrza ciepło podczas upalnych dni, powodując intensywne nagrzewanie się pomieszczeń.

Folie na poliwęglan - zdjęcie 1

Sposób na ciepło
Biorąc pod uwagę te niedogodności, firma Warsfoll, jako jedyna na rynku, wprowadziła do oferty folię przeciwsłoneczną SilverBlock 20 PC Xtra przeznaczoną do instalacji wyłącznie na poliwęglanie, Lexanie i plexi.
Nowa struktura folii, materiały i zastosowana technologia zapewniają najwyższą jakość produktu oraz jego skuteczność. Nie zapominajmy, że o parametrach jakościowych świadczy także klej, którym folia jest mocowana do powierzchni. Uniwersalne folie wykorzystują klej, który nie jest dostosowany do innych powierzchni niż szklane. W konsekwencji, reakcje kleju z poliwęglanem, Lexanem bądź plexi mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Co więcej, jeśli w przyszłości będziemy chcieli zerwać folię – jeśli w ogóle to się uda - trzeba liczyć się z trudnymi do usunięcia resztkami kleju. Estetyka powierzchni bardzo na tym ucierpi.

Folia SilverBlock 20 PC Xtra przekształca powierzchnie poliwęglanowe lub wykonane z plexi w skuteczną barierę termiczną, zabezpieczając również przedmioty znajdujące się pod nimi przed płowieniem. Zastosowanie folii umożliwia zmniejszenie o ok. 30% nagrzewanie się pomieszczeń poprzez obniżenie wartości współczynnika przepuszczalności cieplnej. Dzięki temu w pomieszczeniu utrzymuje się korzystna temperatura. Nie ma potrzeby zwiększania siły nadmuchu klimatyzacji. Klimatyzacja pracuje efektywniej i pobiera mniej energii.

Bardzo dobre właściwości przeciwsłoneczne osiągnięto dzięki nowym materiałom wykorzystanym do produkcji, konstrukcji folii, składowi chemicznemu kleju oraz parametrom wytrzymałościowym.
Zastosowany klej nie wchodzi w reakcję z podłożem, możliwe jest usunięcie folii bez pozostawiania nieestetycznych i trudnych do usunięcia śladów po kleju.
Folia chroni poliwęglan oraz plexi przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, znacząco wydłużając jego żywotność. Poliwęglan wolniej się starzeje, a jego struktura nie osłabia się, zapobiegając pękaniu.

Folia SilverBlock 20 PC Xtra w ofercie Warsfoll ma specjalną warstwę odporną na rysowanie, przystosowaną do montażu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Posiada gwarancję przy instalacji zewnętrznej na 4 lata, a przy instalacji wewnętrznej na 8 lat. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie ochrona przed nagrzewaniem się i przepuszczalność światła dziennego stanowią priorytet.

Parametry optyczne i słoneczne

Transmisja światła widzialnego

16%

Odbicie światła widzialnego

64%

Transmisja promieni UV

1%

Odbicie całkowitej energii słonecznej

67%

Transmisja całkowitej energii słonecznej

12%

Absorpcja całkowitej energii słonecznej

21%

Redukcja odblasków

82%

Współczynnik zacienienia

0,2%

Współczynnik zysku ciepła słonecznego

0,17%

Całkowita energia słoneczna  zatrzymana

83%

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Warsfoll

Polecamy Ci również

Zobacz także