Folie termoizolacyjne nowej generacji

Folie termoizolacyjne nowej generacji

Firma Onduline Materiały Budowlane wprowadziła na rynek nowoczesną wielowarstwową izolację termorefleksyjną Onduterm. Jest to pierwszy tego typu produkt na polskim rynku budowlanym, pełniący rolę ekranu odbijającego energię cieplną, dzięki któremu zapewniona jest prawidłowa izolacja termiczna budynku i zabezpieczenie przed utratą ciepła zimą, jak i przegrzaniem latem.

Folie termoizolacyjne nowej generacji - zdjęcie 1
folia termoizolacyjna na dachuInnowacyjny produkt w odróżnieniu od typowych izolacji termicznych chroni budynek przed utratą ciepła wykorzystując efekt odbicia promieniowania termicznego. Podstawą działania folii termoizolacyjnych jest odbicie promieniowania cieplnego od ekranu pokrytego powłoką niskoemisyjną.

Zastosowanie
Onduterm odbija od swojej powierzchni  do 92% promieniowania cieplnego i jest w stanie wchłonąć jedynie 1% energii cieplnej. Promieniowanie podczerwone stanowi 90% całkowitego nośnika energii  cieplnej w budynkach w lecie, oraz 75% całkowitego przenoszenia energii w zimie.

Onduterm może być stosowany  jako:

  • samodzielna izolacja termiczna, w połączeniu ze szczelinami powietrznymi znajdującymi się  z obu stron izolacji refleksyjnej,
  • w połączeniu z istniejącym ociepleniem jako dodatkowy czynnik wpływający na  poprawę warunków cieplnych,
  • jako paroizolacja lub wiatroizolacja.

Stosowanie termoizolacji Ondterm pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania  na energię nawet do 28%.

Izolacje refleksyjne występują w postaci rulonów (powierzchnia rolki  wynosi 15 m²), niewielka objętość mat  usprawnia transport i znacznie obniża jego koszty. Materiał łatwo dopasowuje się do układanej powierzchni, jest antyalergiczny, odporny na wilgoć i kondensację. Nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Czas potrzebny do zamocowania jest niewspółmiernie krótszy biorąc pod uwagę tradycyjne izolacje. Chroni budynki przed przegrzaniem latem, zapobiega utracie ciepła zimą. W przypadku kiedy wysokość krokwi, lub rodzaj konstrukcji więźby dachowej nie pozwala na wykonanie izolacji termicznej zgodnie z wymogami obowiązujących przepisów, możemy połączyć tradycyjną izolację termiczną z matą Onduterm. Taki układ pozwala na uzyskanie optymalnej powierzchni użytkowej adaptowanych pomieszczeń i prawidłowe parametry cieplne wokół okien połaciowych i na całym poddaszu.

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Onduline Materiały Budowlane

Polecamy Ci również

Zobacz także