GAMRAT SA najbardziej rentowną firmą Podkarpacia

0
GAMRAT SA najbardziej rentowną firmą Podkarpacia

W poniedziałkowe popołudnie w Filharmonii Podkarpackiej na uroczystej gali ZŁOTEJ SETKI poznaliśmy wyniki rankingu największych firm województwa podkarpackiego. W IX edycji rankingu czołowych przedsiębiorstw Podkarpacia ZŁOTA SETKA firma GAMRAT SA uzyskała najwyższą lokatę i zajęła I miejsce w kategorii Rentowność Sprzedaży Netto w 2014 roku.

nagroda dla GAMRATZŁOTA SETKA to lista 100 największych przedsiębiorstw Podkarpacia, która jest jednym z najważniejszych i najciekawszych źródeł informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych z naszego regionu. Jest to bardzo obszerne kompendium wiedzy o tym, co dzieje się w gospodarce. Zestawienie to jest niezwykle obiektywne, bo nie jest oparte na żadnych szacunkach, ocenach czy prognozach, ale na faktach, w postaci twardych danych liczbowych. Miejsce w rankingu ZŁOTEJ SETKI ustalane jest na podstawie przychodów ze sprzedaży. Obok listy podstawowej, opracowywane są także "złote dziesiątki" - zestawienia dziesięciu najlepszych firm wg rentowności, zysku netto, dynamiki sprzedaży, wartości eksportu, udziału eksportu w sprzedaży, zatrudnienia oraz kapitalizacji giełdowej dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Powodem do dumy jest informacja, iż najwyższą stopę rentowności sprzedaży netto w 2014 r., pomimo spadku przychodów, osiągnęła nasza firma GAMRAT SA (stopa rentowności wyniosła 32,7 proc). Warto dodać, że rozkład branżowy liderów w przedstawianej kategorii uległ wyraźnemu zdywersyfikowaniu w stosunku do ubiegłych lat. Tym razem wśród 10-ciu liderów zyskowności w sprzedaży każdy z nich reprezentuje inną specjalizację. Tuż za nami na liście uplasował się ubiegłoroczny zwyciężca - Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Tarnowie - Zakład w Rzeszowie. Wysoki poziom stopy dochodu utrzymały także DEVELOPRES Sp. z o.o., Stomil Sanok czy Zakłady Automatyki POLNA S.A. Dziesiątkę zamyka firma SIARKOPOL Tarnobrzeg S.A.

Firma GAMRAT SA w rankingu ZŁOTEJ SETKI zajęła odpowiednio:

  • 1 miejsce w kategorii RENTOWNOŚĆ SPRZEDAŻY NETTO W 2014 ROKU
  • 6 miejsce na liście NAJWIĘKSZYCH PRZEDSIĘBIORSTW PODKARPACIA WG ZYSKU NETTO W 2014 ROKU
  • 38 miejsce na liście największych firm regionu

Statuetkę ZŁOTEJ SETKI w kategorii Rentowność Sprzedaży Netto w 1014 roku odebrał Członek Zarządu, Dyrektor Generalny GAMRAT SA Pan Robert Ruwiński.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: GAMRAT

Polecamy Ci również

Zobacz także