Grecki dach

Grecki dach

Dachówkę grecką z oferty Braas Polska wyróżnia kształt nawiązujący do tradycyjnych dachówek typu mnich-mniszka z charakterystycznym wysokim profilem i łagodnie zaokrągloną przednią krawędzią.

Dachówki greckie są polecane na pokrycia nowych i zabytkowych obiektów. Są dostępne w trzech popularnych kolorach: czerwonym, brązowym i czarnym. Są produkowane z wysokiej jakości surowców naturalnych: piasku kwarcowego, cementu i barwników na bazie tlenków żelaza. Dachówki są pokryte powłoką polimerowo-akrylową Lumino, która nadaje jedwabisty połysk -  kolor jest bardziej intensywny i trwały, a pokrycie dachu bardziej odporne na zabrudzenia.
Do dachówek greckich oferowany jest komplet dachówek kształtowych i elementy systemowe dopasowane profilem i kolorem czyli: zabezpieczenia przeciwśnieżne, stopnie i uchwyty, dachówki świetliki i.t.d. Uzupełnieniem systemu jest zestaw akcesoriów uniwersalnych: taśma uszczelniająco-wentylacyjna na grzbiety i kalenice Metalroll, taśma do obróbki ścian i kominów Wakaflex, kosze aluminiowe i folie dachowe. Gwarancja 30 lat.

Grecki dach - zdjęcie 1

Dane techniczne

długość x szerokość (cm) 42 x 33
masa 1m2 (kg) 42
zużycie na 1 m2 (szt) 10
średnie pokrycie z zakładem 1 dachówki (cm) 34-30
kąt nachylenia dachu 22-90
odstęp łat (cm) 31,2-34,5
nasiąkliwość (%) 2,5
mrozoodporność zgodna z normą PN-96/B-12070
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Zdjęcia: Braas Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także