IFD FAKRO Ski World Cup

0
IFD FAKRO Ski World Cup

Już po raz drugi dekarze-narciarze rywalizowali na stoku Jaworzyny Krynickiej.

Słowacy, Polacy i Francuzi okazali się najlepszymi zawodnikami II Narciarskich Mistrzostw Świata Dekarzy IFD FAKRO Ski World Cup. Organizatorem zawodów po raz kolejny była firma FAKRO – wicelider światowego rynku okien dachowych. W dniach 10-13 lutego 2011 r. na stokach malowniczo położonej Jaworzyny Krynickiej, w paśmie Beskidów, zmierzyło się blisko 40. narciarzy amatorów z siedmiu krajów Europy, przedstawicieli środowiska dekarzy zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD.

„To była wspaniała, szlachetna rywalizacja i doskonała zabawa - zgodnie przyznawali zawodnicy ze Słowacji, Czech, Francji, Węgier, Rumunii, Anglii i Polski. - FAKRO po raz kolejny spisało się na medal. Gratulujemy świetnej organizacji. Nie wyobrażamy sobie, aby ktoś inny mógł być gospodarzem tej imprezy i sprostać takiemu  wyzwaniu.”

Organizator mistrzostw, firma FAKRO znana jest z propagowania sportów zimowych. W kalendarzu cyklicznych, branżowych wydarzeń kojarzących się z polską firmą stałe miejsce mają Narciarskie Mistrzostwa Branży Budowlanej. Prezes FAKRO, Ryszard Florek, jest zapalonym narciarzem, który swoją sportową pasją stara się zarażać innych. To on stał się pomysłodawcą  dekarskich zmagań na stoku narciarskim. Prezes IFD Piet Jacobs przyznaje, że kiedy przed dwoma laty padło hasło realizacji przedsięwzięcia nie brakowało takich, którzy do pomysłu odnieśli się sceptycznie.

„Nie od razu uwierzyliśmy, że to się może udać. Ale przecież Ryszard Florek znany jest w naszym środowisku z tego, że im trudniejsze wyzwanie, tym bardziej jest zdeterminowany, żeby mu sprostać. Poza tym, jego zapał i optymizm są po prostu zaraźliwe. Dzisiaj po zakończeniu drugiej już  edycji mistrzostw po raz kolejny możemy podziwiać profesjonalizm organizatorów.”

IFD FAKRO Ski World Cup
zawody narciarskie
uczestnicy zawodów
narciarze biorący udział w zawodach
wyróżnieni
uczestnicy zawodów
narciarze
szlak narciarski

Pochwał gospodarzom mistrzostw nie szczędził także Gordon Pennrose Senior President IFD: „Firma FAKRO zaprezentowała pełen perfekcjonizm pod każdym względem. Sam co prawda nie startowałem w mistrzostwach, ale za to gorąco kibicowałem reprezentantom mojego kraju. To była  wspaniała sportowa rywalizacja. Moje serce jak zwykle podbiła gościnność polskich  gospodarzy.”

Sam Ryszard Florek podkreśla, że narciarskie Mistrzostwach Świata Dekarzy to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji  fachowców z branży dekarskiej. „To także forum dyskusji i wymiany doświadczeń fachowców związanych ze światową branżą dekarską. Przy okazji mistrzostw nasza firma gościła przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Dekarzy IFD, którym towarzyszyła grupa dziennikarzy z prasy branżowej z Węgier, Słowacji, Francji i Polski.”

W programie wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania zakładu. Zagraniczni goście nowosądeckiego przedsiębiorstwa nie kryli wrażenia, jakie zrobił na nich proces produkcji okien dachowych z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, a także prezentacja najnowszych produktów w technice 3D.

„To wszystko, co tu zobaczyliśmy dowodzi, że FAKRO to przedsiębiorstwo na najwyższym, światowym poziomie. Na każdym kroku widać profesjonalizm i poziom technologicznego zaawansowania. Szczególne wrażenie zrobiły na nas próby wytrzymałościowe okien dachowych  przeprowadzane w laboratorium Działu Badań i Rozwoju oraz drukarka, 3D dająca możliwość szybkiej wizualizacji i przygotowania modeli urządzeń, które potem można poddać badaniom technicznym.”

Swój pobyt na Sądecczyźnie zagraniczni goście uznali za bardzo udany. Bez względu na to czy wystąpili w roli zawodników, czy też kibiców ulegli urokowi Sądecczyzny, gościnności gospodarzy imprezy i imponującego rekreacyjnego zaplecza w należącym do FAKRO hotelu Activa w Muszynie.

Kolejne, III Narciarskie Mistrzostwa Świata Dekarzy już za rok. Oczywiście na stokach Jaworzyny. Bo dziś nikt już nie potrafi sobie wyobrazić, żeby narciarze-dekarze mogli spotkać się gdzie indziej.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: FAKRO

Polecamy Ci również

Zobacz także