Impregnat przeciw glonom i mchom Algat

Algat to preparat przeznaczony do walki z glonami, mchami i porostami rozwijającymi się na tynkach, murach, powierzchniach kamiennych, drewnianych, ceramicznych i bitumicznych. Jego producentem jest poznańska firma Altax.

impregnat przeciw glonom i mchomLikwiduje niebezpiecznie śliskie powierzchnie tarasów, bruku itp.; zapobiega rozrostowi glonów, które te powierzchnie porastają. Zaleca się go do mycia nagrobków i pomników oraz usuwania zielonego nalotu z powierzchni przygotowywanych do renowacji (np. płotów, pergoli). Jest bezpieczny dla środowiska.

Sposób użycia
Powierzchnię porośniętą glonami należy obficie spryskać preparatem lub posmarować przy użyciu pędzla; po kilku lub kilkunastu godzinach usunąć mechanicznie resztki obumarłych glonów i spłukać czystą wodą. Oczyszczone i przeschnięte powierzchnie ponownie trzeba spryskać impregnatem w celu zabezpieczenia przed obrastaniem glonami. Impregnatu nie należy stosować wraz z detergentami. Zużycie preparatu zależy od stopnia porażenia glonami. Jeden litr preparatu wystarcza maksymalnie do pokrycia 16 m² powierzchni.

Produkt
Jest sprzedawany w butelkach o pojemności 570 ml z atomizerem i pięciolitrowych kanistrach. Powinien być przechowywany w oryginalnych, zamkniętych opakowaniach, w temperaturze od 5
do 35°C. Skład chemiczny: wodny roztwór czwartorzędowych soli amonowych, środki modyfikujące
i inne.

Atest PZH nr B-600/97.

Oceń artykuł
3,09 / 43 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Altax Sp. z o.o.

Polecamy Ci również

Zobacz także