Impregnat przeciw grzybom Fungikill

To środek skutecznie chroniący drewno przed grzybami, wszelkiego rodzaju szkodnikami oraz zarazkami powodującymi jego gnicie i butwienie. Preparat szybko utrwala się w drewnie i jest odporny na działanie czynników atmosferycznych.

zaimpregnowana więźbaPrzeznaczony jest do impregnacji ciśnieniowej i może być stosowany tylko przez odpowiednio przeszkolonych pracowników. Środek służy do ochrony wszystkich rodzajów zabudowanego drewna znajdującego się zarówno pod dachem, jak i na powietrzu.

Może być wykorzystywany także w ogrodnictwie, leśnictwie, rolnictwie, budownictwie inżynieryjnym oraz wysokościowym. Służy również do zabezpieczenia drewna pozostającego w kontakcie z gruntem. Nie nadaje się do zastosowania na powierzchnie mające bezpośredni kontakt ze zwierzętami, ludźmi i artykułami żywnościowymi.
Drewno przed impregnowaniem powinno być odpowiednio docięte tak, aby nie były później widoczne miejsca cięć. Korę i łyko trzeba usunąć. Przed użyciem koncentrat rozcieńcza się zależnie od założonej klasy zagrożenia drewna. Dla drewna w klasie 1 i 2 stosuje się roztwór co najmniej 1%, w klasie 3 stosuje się roztwór 2%, a w klasie 4 – roztwór 2% dla drewna sosnowego i 4% dla jodły. W przypadku drewna w klasie zagrożenia 4 konieczne jest pełne nasycenie komórek.

Dane techniczne

  • Baza chemiczna: czwartorzędowe związki amoniowe, triazole, związki boru i miedzi
  • Forma: wodorozcieńczalny koncentrat
  • Opakowania (l): 5l, 10l, 20l, beczki 100 i 200, paleto-pojemniki 1000
  • Czas przydatności do użycia: 12 miesięcy od daty produkcji
  • Producent: Zakłady Chemiczne Anser sp. z o.o.
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Anser

Polecamy Ci również

Zobacz także