Innowacyjne rozwiązania czyli Fakro na targach BUDMA

Innowacyjne rozwiązania czyli Fakro na targach BUDMA

Targi BUDMA to doskonała okazja do zaprezentowania nowych produktów i innowacyjnych rozwiązań. W tym roku poznaliśmy aż 5 nowości firmy Fakro.

Wśród zaprezentowanych nowości znalazły się:

okno wyłazowe termoizolacyjne do dachów płaskich DRCOkno wyłazowe termoizolacyjne do dachów płaskich DRC – okno zapewnia doświetlenie pomieszczeń pod dachem płaskim, a jednocześnie pełni funkcję wyłazu dachowego. Dzięki specjalnym zawiasom i systemowi otwierania, skrzydło okna otwiera się do 80°. Obsługę okna oraz zabezpieczenie przed przypadkowym zamknięciem zapewniają sprężyny gazowe. Na bezpieczeństwo korzystania z wyłazu wpływają także specjalne nakładki antypoślizgowe znajdujące się na profilach wyłazu. Wyłaz DRC jest wyposażony w pakiet szybowy o podwyższonej odporności na włamanie (P2), charakteryzuje się także bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi oraz mechanicznymi. Nowoczesne wzornictwo sprawia, że wyłaz nie rożni się od typowych okien do dachów płaskich. W wyłazie tym można zastosować akcesoria wewnętrzne i zewnętrzne, które stosowane są w oknach typu C.

okno do dachów płaskich DXWOkno do dachów płaskich DXW – to okno dające zaskakujące możliwości aranżacyjne, czyli zastosowanie w pełni funkcjonalnego przeszklenia na tarasie. Okno jest zlicowane z powierzchnią tarasu, tworząc jednolitą, gładką powierzchnię, po której można chodzić. Specjalna konstrukcja zapewnia wzmocnioną nośność, a antypoślizgowa powłoka – ułatwia swobodne i wygodne poruszanie się po powierzchni okna i tarasu. Jednocześnie okno pełni swą podstawową funkcję, czyli dostarcza naturalne światło do pomieszczeń znajdujących się pod nim. Okno DXW wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi, zapewnianymi m.in. przez profile wypełnione materiałem ociepleniowym oraz dwukomorowy pasywny pakiet szybowy o współczynnik Ug wynoszącym 0,5 W/(m²K). Okno zostało nagrodzone Złotym Medalem MTP.

okno aluminiowo-tworzywowe o podwyższonej osi obrotu PYP-VOkno aluminiowo-tworzywowe o podwyższonej osi obrotu PYP-V –  pozwalają na swobodę w aranżacji pomieszczeń i zapewniają komfort korzystania z nich – ponieważ oś obrotu okna znajduje się powyżej połowy okna, nawet wysokie osoby mogą wygodnie podejść do krawędzi okna. Specjalny mechanizm wspomagający podtrzymuje konstrukcję i pozwala zostawić otwarte okno w dowolnej pozycji w zakresie od 0 do 45°. Okno jest wyposażone w efektywny nawiewnik V35, zapewniający wymianę powietrza nawet przy zamkniętym oknie, a ponadto klamka, umieszczona w dolnej części skrzydła, umożliwia zastosowanie dwóch stopni mikrouchylenia.
Okna są wykonane z wielokomorowych profili PVC, wzmocnionych wewnętrznymi rdzeniami stalowymi. Tworzywo, z którego są produkowane te okna jest odporne na wilgoć, korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne. Okna te można stosować w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, jednak są polecane szczególnie do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgoci, takich jak kuchnie, łazienki, czy salony kąpielowe.

okno wyłazowe aluminiowo-tworzywowe PWPOkno wyłazowe aluminiowo-tworzywowe PWP – to okno wyłazowe jest przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych, ogrzewanych. Umożliwia szybkie, bezpieczne i wygodne wyjście na dach, np. w celu wykonania prac kominiarskich itp. Jednocześnie zapewnia doświetlenie pomieszczenia i umożliwia wietrzenie. Okno jest wykonane z PVC, wzmocnionego od wewnątrz stalowymi rdzeniami (dostępne są także wyłazy w wersji drewnianej). Wyłazy mogą być wyposażone w energooszczędny pakiet szybowy U5. Okna wyłazowe PWP wyróżniają się uniwersalną konstrukcją – skrzydło można zamontować tak, by otwierało się na lewą albo na prawą stronę.
Do montażu wyłazów służą standardowe kołnierze do okien dachowych. Można je instalować na jednej z trzech głębokości – tak jak okna dachowe. Te cechy sprawiają, że wyłazy można łączyć w zespoleniu z oknami połaciowymi.

świetlik rurowy SR_-LŚwietlik rurowy SR_-L – świetliki rurowe dostarczają naturalne światło nawet do pomieszczeń w przypadku których montaż okna dachowego nie jest możliwy. Świetlik SR_-L ze sztywną rurą i z doświetleniem. Dostarcza dużą ilość dziennego światła do ciemnego wnętrza oraz doświetla naturalnym światłem przestrzeń bezpośrednio pod miejscem montażu zewnętrznego elementu świetlika przez co zapewnia łatwiejsze korzystanie np. ze strychu czy z poddasza.
Nowa konstrukcja świetlika rurowego charakteryzuje się:

  • płaską częścią dachową,
  • lepszym o ok 10% współczynnikiem przenikania ciepła U w stosunku do wersji z kopułą,
  • zintegrowanym kołnierzem (w zależności od pokrycia dachowego), co umożliwia szybszy montaż świetlika,
  • doświetleniem wnętrza pod miejscem zamontowania świetlika.

Okna dachowe FAKRO, które wyprzedzają przyszłość – zobacz więcej

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także