Izolacja natryskowa TermoPiana – hydro- i termoizolacja

Izolacja natryskowa TermoPiana – hydro- i termoizolacja

Izolacja natryskowa TermoPiana zapewnia skuteczną termoizolację oraz hydroizolację przegród budowlanych. Jest produkowana wyłącznie przez firmę Termopian.*

izolacja natryskowa - dachy płaskie

Firma Termopian z Czechowic-Dziedzic istnieje od 1998 r. i zajmuje się opracowywaniem i produkcją izolacji natryskowych. Lata intensywnych prac zaowocowały stworzeniem nowych produktów, takich jak:

 • Hydrobest - natryskiwana na gorąco folia izolacyjna stanowiąca bardzo skuteczną hydro- i chemoizolację (2004 r.)
 • Izolbest - farba do pokryć dachowych z pianek poliuretanowych zabezpieczających przed promieniowaniem UV (2005 r.)
 • w 2011 roku na podstawie wieloletnich doświadczeń rozpoczęto prace badawcze mające na celu opracowanie nowego produktu stanowiącego termoizolację i hydroizolację pokrycia dachowego. Jest nim TermoPiana wprowadzona na rynek w 2012 roku.

izolacja natryskowa TermoPianaIzolacja natryskowa TermoPiana - opis technologii

TermoPiana to innowacyjne rozwiązanie w zakresie natryskowych termoizolacji i hydroizolacji przegród budowlanych. Została opracowana i stworzona z myślą o uzyskaniu jak najwyższych parametrów izolacyjnych. Jej współczynnik przewodzenia ciepła λ wynosi 0,022 W/[mK]), co zapewnia znacznie lepszą termoizolację niż przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów izolacyjnych. TermoPiana jest produkowana na bazie poliuretanu, a technologia jej wytwarzania jest prawnie chroniona zgłoszeniem patentowym w Urzędzie Patentowym RP. TermoPiana jest jedynym natryskowym materiałem termo- i hydroizolacyjnym na polskim rynku, którego hydroizolacyjność jest poświadczona badaniami i zapisana w Aprobacie Technicznej. Jest też wyposażona w system określenia stopnia fotochemicznej degradacji. Cechą charakterystyczną TermoPiany jest jej niebieski kolor.

Zastosowanie TermoPiany

TermoPiana powstaje bezpośrednio na miejscu budowy, gdzie jest aplikowana na istniejące podłoże. Stanowi jednolitą, monolityczną izolację bez spoin i łączeń, co eliminuje mostki termiczne. Dzięki doskonałym parametrom przyczepności do podłoża może być stosowana na niemalże każde podłoże, takie jak: blacha, beton, cegły, papa, deski. TermoPianę można także aplikować na powierzchnie pionowe, bez ryzyka jej spłynięcia.
Ta izolacja natryskowa jest przeznaczona do stosowania na dachach, poddaszach, stropach piwnic, podłogach itp, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych i rolniczych.
Podstawowym zadaniem TermoPiany jest eliminacja występujących nieszczelności oraz podniesienie parametrów izolacyjności przegrody budowlanej. Jej wysoka izolacyjność termiczna pozwala znacznie ograniczy koszty ogrzewania i eksploatacji budynku.
Powstawanie TermoPiany zawdzięcza się reakcji chemicznej dwóch komponentów starannie dobranych i przetwarzanych w ściśle określonej temperaturze pod wysokim ciśnieniem.
TermoPiana jest produktem dbającym o środowisko dzięki podnoszeniu efektywności energetycznej budynku. Ponadto to produkt, który może zostać poddany recyklingowi i ponownie użyty jako izolacja termiczna.

hydroizolacja i termoizolacja dachu
izolacja dachu płaskiego
zastosowanie izolacji natryskowej
ocieplenie dachu płaskiego
izolacja natryskowa - TermoPiana
innowacyjna izolacja natryskowa

Oryginalna izolacja natryskowa - Termopian

Udana inwestycja to suma kilku czynników: dobrego planowania, wysokiej jakości materiałów, profesjonalnej aplikacji oraz obsługi posprzedażowej. Dlatego produkcja TermoPiany i wykonywanie izolacji z jej użyciem realizowane jest tylko przez firmę Termopian. Klient ma gwarancję zastosowania autentycznego materiału, wyprodukowanego zgodnie z Aprobatą Techniczną i posiadającego wszystkie wymagane właściwości.
Rejestr wszystkich budów i indywidualnych kart gwarancyjnych dla wykonanych prac został stworzony w trosce o najwyższe dobro klienta, aby miał on 100% pewność, że posiada oryginalną TermoPianę. Jeśli posiadasz izolację z TermoPiany, a nie dostałeś karty gwarancyjnej, zgłoś się do nas.
Jeśli zaoferowano Państwu TermoPianę z innego źródła skontaktujcie się z firmą Termopian celem weryfikacji autentyczności pochodzenia.

Do tej pory firma wykonała około 1 mln m² natrysków rożnych systemów izolacji termicznych, wodochronnych i chemoodpornych.

Zalety TermoPiany

 • redukcja mostków termicznych
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża
 • oszczędność energii
 • jednoczesna termoizolacja i izolacja przeciwwodna
 • paroprzepuszczalność
 • bezspoinowość
 • przyjazna dla środowiska naturalnego
 • wyższy opór cieplny niż tradycyjne materiały izolacyjne.

GRUPA TERMOPIAN Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Dworcowa 15a
43-502 Czechowice‑Dziedzice
tel. 32 214 45 80,
www.termopiana.pl
e‑mail: termopian@termopian.com.pl

Izolacja natryskowa TermoPiana – hydro- i termoizolacja - zdjęcie 4

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Termopian

Polecamy Ci również

Zobacz także