Izolacja okna dachowego

Izolacja okna dachowego

izolacja okna dachowego - produkty Velux BDXVelux Polska oferuje produkty ułatwiające wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej do różnych rodzajów okien.

Produkty instalacyjne ułatwiają prawidłowy montaż okien. Stanowią  pomoc dla dekarza, który dzięki ich użyciu precyzyjnie wykona izolację między oknem i dachem oraz zaoszczędzi czas konieczny do profesjonalnego montażu okien dachowych.

Produkty zapewniają szczelność i polepszają parametry termoizolacyjne okna, a co za tym idzie, redukują późniejsze zużycie energii. Produkty instalacyjne zmniejszają ryzyko uszkodzeń powodowanych przez wilgoć oraz powstawania mostków cieplnych. W związku z wciąż rosnącym zainteresowaniem produktami instalacyjnymi, firma Velux Polska rozszerzyła swoją dotychczasową standardową ofertę o zestaw instalacyjny BDX, wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX oraz wokółokienną paroizolację BBX.

Zestaw instalacyjny BDX, zawiera:wokółokienna izolacja BFX

  • ramę izolacyjną, którą składa się w bardzo prosty sposób z czterech elementów,
  • wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX,
  • rynienkę odwadniającą,
  • kątowniki narożne ułatwiające szybki montaż.

Rama izolacyjna BDX nadaje się zarówno do dachów z izolacją na krokwiach, jak i dachów deskowanych oraz dachów z izolacją pomiędzy krokwiami z naciągniętą folią pod łatami. Ułatwia precyzyjne wykonanie izolacji pomiędzy oknem i dachem oraz chroni połączenie przed wodą deszczową. Dzięki rynience odwadniającej odprowadzana jest wilgoć powstająca pod pokryciem poza jego obrys. Materiał fartucha uszczelniającego: polipropylen, materiał ramy izolacyjnej: polietylen. Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 15º do 90º.

montaż rynienki do odprowadzenia wodyprecyzyjny montaż okien i BDX dzięki    dopasowanym kątownikom narożnym

Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX, zawiera rynienkę odwadniającą (tylko model BFX 1000). Wykonana jest z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej. Nadaje się do wszystkich konstrukcji dachowych, do szczelnego połączenia okien z izolacją przeciwwilgociową (papa lub folia dachowa). Dzięki swojej konstrukcji pozwala na instalację na łatach – bez potrzeby ich demontażu, a nawet pozwala na umieszczenie dodatkowej warstwy izolacyjnej pomiędzy łatami. Górna część instalacji BFX powinna być wprowadzona pod rynnę odwadniającą. Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 15º do 90º.

Wokółokienna paroizolacja BBX, zawiera:

  • folię paroizolacyjną,
  • uszczelkę butylową do połączenia paro-izolacji z oknem,
  • taśmę do połączenia folii paroizolacyjnej BBX z paroizolacją pomieszczenia.

Można ją stosować do wszystkich konstrukcji dachowych, do szczelnego połączenia okna z istniejącą izolacją przeciwwilgociową (paroizolacyjna) pomieszczenia. Dopuszczalny kąt nachylenia połaci dachowej: od 30º do 60º.

Szczegóły dotyczące łączenia przy różnych konstrukcjach dachu

BDX na dachu z izolacją nakrokwiowąBDX na dachu z izolacją międzykrokwiową

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Siemieniuk

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także