Jak zagospodarować skosy na poddaszu?

Jak zagospodarować skosy na poddaszu?

Skosy w naszym domu pozostają często niewykorzystane, tymczasem można je zagospodarować na wiele różnych, ciekawych sposobów. Nie tylko budują niepowtarzalny klimat wnętrza, ale również można wykorzystać je na przestrzeń użytkową.

skosy na poddaszuMiejsce pod skosami może posłużyć nam np. za schowki, w których pomieścimy zarówno odzież, jak i wiele innych drobiazgów. Przede wszystkim jednak powinniśmy zastanowić się jak odpowiednio zagospodarować takie powierzchnie.

Inspirujące poddasze – miejsce użytkowe
Poddasze nie musi być wyłącznie miejscem, gdzie suszymy ubrania czy gromadzimy wszystkie niepotrzebne rzeczy. Możemy wykorzystać je np. na pokój dla dziecka, miejsce do rekreacji, wypoczynku czy pracy. Skosy tworzą wrażenie przytulności oraz pięknie eksponują okna. Jednak zagospodarowanie przestrzeni pod nimi stanowi nie lada wyzwanie. Pod ukośną ścianą zazwyczaj stawiamy łóżko, obiecując sobie, że szybko przyzwyczaimy się do pamiętania o ostrożnym wstawaniu lub komodę, z której trudno nam później korzystać. Ustawienie w tym miejscu zabudowy z drzwiami przesuwnymi pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod skosami, które nie jest możliwe przy zastosowaniu tradycyjnych mebli. Zagospodarowanie skosu szafą lub umieszczenie schowka we wnęce pod oknem to bardzo proste i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się ono w pomieszczeniach takich jak pokój dziecięcy czy garderoba. Meble robione na wymiar pozwalają na dopasowanie szafy do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego charakteru. Ciepła kolorystyka drzwi będzie znakomicie współgrała z dziecięcymi mebelkami, zaś mebel wykonany z aluminium i szkła podkreśli elegancję pokoju rodziców.

szafa pod skosamiszafa pod schodami

Zagospodarowanie wnęki pod schodami
Współcześni projektanci traktują schody jako ozdobę domu, wykorzystując je do nadania wnętrzu niebanalnego charakteru. Nie można oczywiście pominąć kwestii zagospodarowania przestrzeni pod schodami. Zazwyczaj lądują tam mopy, kosze na bieliznę, narty lub inne chwilowo niepotrzebne rzeczy, co sprawia, że po jakimś czasie miejsce to zamienia się w nieestetyczną graciarnię. Prostym rozwiązaniem jest zabudowanie powierzchni pod schodami szafą z drzwiami przesuwnymi, która pozwala na uporządkowanie przestrzeni. Przedłużenie linii schodów jednolitą płaszczyzną szafy wprowadzi wizualny ład i harmonię. W ten sposób przestrzeń, którą postrzegamy jako kłopotliwa, może stać się kluczowym miejscem w systemie przechowywania rzeczy.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Komandor

Polecamy Ci również

Zobacz także