Jak zagospodarować wodę deszczową?

Jak zagospodarować wodę deszczową?

Wodę deszczową (spływającą z dachu do systemu rynnowego) można z powodzeniem wykorzystać w gospodarstwie domowym, oszczędzając w ten sposób nawet do 50% wody pitnej.

Deszczówka spływa z dachu do rynien, a następnie rurami spustowymi może trafić do specjalnego zbiornika. Dodatkowe wyposażenie budynku w instalację przeznaczoną specjalnie do odzysku deszczówki pozwoli na jej praktyczne wykorzystanie w gospodarstwie domowym, a tym samym na oszczędność wody pitnej, za którą przecież płacimy. Firma Marley oferuje szeroki wybór zbiorników podziemnych, jak i naziemnych o różnej objętości i w różnych formach, a także gotowe rozwiązania systemowe do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej. Są to: pakiet Garden Comfort do wykorzystania wody deszczowej do podlewania ogrodu oraz pakiet Premium do wykorzystania wody deszczowej także w domu - do zasilania spłuczek WC i pralek.

wykorzystanie deszczówki

Kompletny zestaw Garden-Comfort - do wykorzystania wody deszczowej w ogrodzie
Zestaw Garden Comfort dostępny jest ze zbiornikami serii CRISTALL® o pojemnościach 1600 l, 2650 l oraz zbiornikami serii COLUMBUS o pojemnościach 3700 l, 4500 l, 6500 l, 9000 l (2 zbiorniki 4500 l połączone są rurą kanalizacyjną).

wykorzystanie deszczówkiZestaw zawiera:
1. Zbiornik CRISTALL® lub COLUMBUS;
2. Szyb z nakładką teleskopową;
3. Pokrywę dwuścienną PE (ruch pieszy) z zamknięciem, kolor zielony;
4. Sito wlewowe z poprzeczką do zamocowania w szybie;
5. Pompę zatapialną Combi-Jet 1100 ze zintegrowanym włącznikiem automatycznym, maks. ciśnienie 4,4 bar, wydajność 2700 l/h, wysokość podnoszenia 44 m;
6. Skrzynkę ogrodową z podwójnym przyłączem dla węży ogrodowych;
7. Wąż zasilający 1"-10 m.

Kompletny zestaw Premium - do wykorzystania wody deszczowej w domu i ogrodzie
Pakiet Premium wyposażony jest w trzystopniowy system oczyszczania wody deszczowej oparty na: samoczyszczącym filtrze SUPRA z wkładem filtracyjnym ze stali nierdzewnej (średnica oczka – 0,35 mm), kształtce wlewowej zapobiegającej podnoszeniu się osadów z dna zbiornika, a także na wężu ssawnym, pływakowym utrzymującym się cały czas tuż pod powierzchnią wody. Woda tłoczona jest do instalacji przy pomocy pompy z zabezpieczeniem przed suchobiegiem oraz systemem rezerwowego zasilania wodą pitną, sterowanym siłownikiem na zaworze trójdrogowym połączonym z czujnikiem poziomu wykorzystanie deszczówkiwody w zbiorniku. Zestaw Premium dostępny jest ze zbiornikami serii COLUMBUS o pojemnościach 3700 l, 4500 l, 6500 l, 9000 l (2 zbiorniki 4500 l połączone rurą kanalizacyjną).

Zestaw zawiera:
1. Zbiornik COLUMBUS;
2. Szyb z nakładką teleskopową;
3. Pokrywę dwuścienną PE (ruch pieszy) z zamknięciem, kolor zielony;
4. Zestaw filtracyjny SUPRA;
5. Pompę z zabezpieczeniem przed suchobiegiem oraz systemem rezerwowego zasilania wodą pitną, moc silnika 0,66 kW, maks. ciśn. 3,8 bar, wydajność 3600 l/h, wysokość podnoszenia 38 m, głębokość zasysania 3 m;
6. Kosz ssawny pływakowy z zaworem zwrotnym;
7. Wąż ssawny 1"-10 m;
8. Przepust uszczelniający przez mur.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Marley

Polecamy Ci również

Zobacz także