Już działa pierwsza Wioska Budowlana

21 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie Wioski Budowlanej. Cel, jaki przyświeca  twórcom pomysłu, to stworzenie na wzór europejski miejsca, w którym klienci indywidualni mogliby zapoznać się ze wszystkimi aspektami budowy domu jednorodzinnego.

Wioska BudowlanaWioska Budowlana, to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, którego celem jest nowa formuła prezentacji i promocji budownictwa jednorodzinnego w różnych technologiach. Projektem opiekuje się firma Wioska Budowlana Sp. z o.o. Pomysłodawcy kierują swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i podmiotów działających i specjalizujących się w dostawie usług, produktów i rozwiązań dla sektora budowlanego. Wioska Budowlana świadczy usługi w dziedzinie doradztwa i edukacji, a także promocji i prezentacji różnych ogólnodostępnych rozwiązań w budownictwie.

budowa domu modelowegoWioska Budowlana oferuje kompleksową pomoc w zebraniu wiedzy, potrzebnej do podjęcia decyzji o budowie domu – wybór projektu, technologii i firmy wykonawczej. ,,Wioska” prezentuje domy różnych wystawców, a  każdy z nich jest wykonany pod klucz, co daje rzeczywisty jego obraz. W każdym domu modelowym na klientów oczekuje przedstawiciel firmy wykonawczej, który zaprezentuje pełną ofertę, udzieli informacji dotyczących technologii, w jakiej firma buduje, parametrów eksploatacyjnych, warunków realizacji i umowy.  Doradcy finansowi i techniczni odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą porad.

Wioska Budowlana zajmuje obszar 6 ha, na którym docelowo ma stanąć około 70 domów modelowych. Z uwagi na wielkość przedsięwzięcia, realizacja projektu została podzielona na IV etapy. I-szy z nich, to budowa 19 domów, z czego 7 jest już gotowych. Budowa następnych realizowana jest na bieżąco, a zakończenie tego etapu planowane jest na przełomie 2006 i 2007 roku.  Na terenie Wioski Budowlanej obecni są już: Ballum,  Danmar, Despol, Domy i Domki, DWRC (Dom w Rozsądnej Cenie), Jazbad, Jarpol, Misoni Trade House, Promopack, Skrzat, Top Trade Building i Victoria.

dom modelowyDocelowo w Wiosce Budowlanej prezentować się będą firmy specjalizujące się w aranżacji wnętrz, architekturze zieleni, produkcji mebli ogrodowych i innych elementów, producenci ogrodów zimowych, placów zabaw i basenów. To tu, w jednym miejscu, będzie można uzyskać wyczerpującą informację, która pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji o budowie własnego domu.

Wioska Budowlana zlokalizowana jest 25 km od centrum Warszawy, przy trasie szybkiego ruchu (trasa katowicka – 6 km za Nadarzynem jadąc od Warszawy) przy Al. Katowickiej 265 w miejscowości Urzut. Organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają od wtorku do niedzieli w godzinach: 10:00–18:00 w okresie wiosna – wczesna jesień  oraz  w godzinach 9:00-17:00 w okresie późnojesiennym i zimowym. Więcej informacji dotyczących samego przedsięwzięcia i wystawców na stronie: www.wioskabudowlana.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Wioska Budowlana Sp. z o. o.

Polecamy Ci również

Zobacz także