Kiedy można poczekać z wymianą pokrycia dachowego?

Malowanie dachu
Malowanie dachu agregatem to sprawny, szybki i skuteczny sposób na odnowienie pokrycia dachowego.

Dach powinien stanowić solidne zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Jego szczelna konstrukcja i jednolita powierzchnia to najlepsza ochrona dla poddasza i znajdujących się niżej pomieszczeń. Zanim zapadnie decyzja o wymianie powierzchni dachu, warto ocenić jego stan. Może się okazać, że wystarczającym działaniem będzie oczyszczenie połaci oraz naniesienie warstwy odpowiedniej farby. 

Zalety malowania dachów agregatem, czyli szybko, sprawnie i skutecznie

Natryskowe malowanie dachu

Renowacja pokryć dachowych obejmuje szereg działań, w tym także czyszczenie, odtłuszczanie oraz impregnację. Niezbędna jest zatem fachowa wiedza, sprzęt i preparaty, które pozwolą uporać się z wszelkimi trudnościami na poszczególnych etapach każdej realizacji. Firmy specjalizujące się w malowaniu dachów znają zasady prawidłowego postępowania.

Jeżeli dach jest na tyle szczelny i funkcjonalny, że bezzasadna byłaby jego wymiana, można ograniczyć się do mniej inwazyjnych działań, przywracających dachówkom czy blachodachówce dawny blask. Malowanie dachu agregatem to między innymi:

  • odświeżenie wyglądu pokrycia dachowego, 
  • poprawa wyglądu całego budynku, 
  • zabezpieczenie metalu przed korozją, której efektem jest pojawienie się rdzy,
  • efekt utrzymujący się od kilku do kilkunastu lat, zależnie od użytego preparatu.

Agregaty natryskowe nowej generacji działają na zasadzie bezpowietrznego nanoszenia farby, dlatego zapylenie jest niewielkie, zmniejsza się również zużycie farby. Prawidłowo działająca maszyna pozwala na pokrycie farbą w ciągu godziny znacznie większej powierzchni, niż za pomocą pędzla lub wałka. Ta oszczędność czasu sprawia, że dach jest wcześniej gotowy na zmaganie się z promieniami UV lub działaniem wilgoci deszczu oraz śniegu.

Zanim korozja rozgości się na dobre – szybka reakcja na pierwsze objawy

Pierwsze ogniska korozji nie są widoczne z daleka, natomiast często zostają odkryte podczas prac kominiarskich lub zwykłego ustawiania anteny. Należy reagować niezwłocznie, ponieważ zbyt długi czas, gdy korozja nie zostanie powstrzymana, może się skończyć zniszczeniem dachu i przedziurawieniem jego powierzchni.

Nim rdza poczyni większe spustoszenia, warto usunąć wszelkie jej ogniska, zabezpieczyć dach impregnatem oraz pokryć warstwą farby o właściwościach ochronnych. Pozwoli to chronić powierzchnię w nowoczesny sposób, jednocześnie przyjazny dla środowiska i domowników. Promienie UV oraz wszelka wilgoć będą miały znacznie utrudnione warunki, dach pozostanie trwały i solidny.

Zaufaj specjalistom, wybierz firmę z doświadczeniem

Odnowienie pokrycia dachowego jest zadaniem pracochłonnym oraz zaawansowanym z technicznego punktu widzenia, dlatego swój dach powierz profesjonalistom, takim jak na przykład białostocki Rope Serwis. Decydując się na usługi tej firmy możesz mieć pewność, że prace zostaną przeprowadzone terminowo oraz z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także