Klasyczny dach w nowoczesnym wydaniu

Klasyczny dach w nowoczesnym wydaniu

System blach dachowych z oryginalnym rąbkiem stojącym - ten charakterystyczny kształt pokrycia sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych. Coraz częściej jednak stosowany jest także w nowoczesnej architekturze.

Producentem kompletnego systemu blach dachowych z rąbkiem stojącym jest firma Ruukki.

Blacha na rąbek stojący Classic
Blachy Classic to kompletne, prefabrykowane panele dachowe, mocowane za pomocą prostego rozwiązania – tzw. złącza zatrzaskowego. Dzięki temu połączenie jest wyjątkowo szczelne, a sam montaż bardzo prosty i ekonomiczny. Unikalny kształt rąbka stojącego oraz dwa wzdłużne mikroprofilowania zwiększają sztywność arkusza blachy Classic, a tym samym zdolność do przenoszenia zewnętrznych naprężeń.
Classic produkowany jest z wysokiej jakości blachy stalowej, obustronnie ocynkowanej i powlekanej powłoką Pural mat. Powłoka ta odznacza się odpornością na korozję, promieniowanie ultrafioletowe i wpływ warunków atmosferycznych.
Bogata kolorystyka materiału daje nieograniczone możliwości realizowania śmiałych wizji projektanta. 

Blacha dachowa Ruukki. Blacha dachowa Ruukki.

Blacha na rąbek stojący Classic™ Premium
Classic™ Premium produkowany jest z blachy stalowej, powlekanej powłoką Pural, o specjalnej, wytłaczanej strukturze zwiększającej sztywność każdego arkusza. Niespotykana w produktach konkurencji faktura blachy zapewnia oryginalny i wyjątkowy wygląd całego dachu.
Aplikowana na spodniej części arkusza specjalna włóknina zdecydowanie poprawia izolację akustyczną blachy, ograniczając poziom hałasu o 6 dB. Warstwa włókniny spełnia zarazem funkcję powłoki antykondensacyjnej, zabezpieczając konstrukcję dachu przed skroplinami wody na spodniej warstwie blachy.
W modelu Classic™ Premium zastosowano nowatorskie rozwiązanie krawędzi startowej arkusza – specjalne fabryczne podgięcie poprawia estetykę połączenia poprzecznego oraz zapewnia lepszą szczelność i trwałość połączenia z pasem nadrynnowym. Nowe rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania wkrętów farmerskich, podnosząc tym samym walory estetyczne dachu.

Model Vintage
Zainspirowane architekturą przeszłości, pokrycie Ruukki Vintage łączy tradycyjny styl z nowoczesnym komfortem.
Vintage to wysokiej jakości dach, bazujący na najnowszej wiedzy w zakresie materiałów i technologii obróbki, którego wzornictwo przypomina tradycyjny dach z ręcznie wykonanym rąbkiem stojącym. Ponadczasowy wzór w połączeniu z łatwym montażem powoduje, że jest to doskonały wybór, jeśli chodzi o renowację dachu.

Blachy Soft steel
Wykorzystują tradycyjną technologię rąbka stojącego. Blacha płaska w rolkach dostarczana jest na budowę razem z niezbędnymi do montażu maszynami.
Dzięki wyjątkowej plastyczności blacha doskonale nadaje się na dachy kształtowane po łuku.

Blacha dachowa Ruukki Blacha dachowa Ruukki

Akcesoria dachowe
Pakiety dachowe dostarczane do klienta zawierają wszystkie niezbędne do montażu elementy: łączniki, akcesoria montażowe oraz elementy komunikacji dachowej, umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu. Oferowane są także bariery śniegowe i śniegołapy zapobiegające nagłemu osuwaniu się śniegu. Chronią one elementy dachu przed nadmiernym obciążeniem śniegiem, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo osobom przebywającym w pobliżu budynku.

System rynnowy
Niezbędny dla każdego dachu system rynnowy Ruukki produkowany jest z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm, obustronnie powlekanej Puralem. Podstawowe zalety systemu to bogata kolorystyka (zgodna z kolorystyką dachu) i wyjątkowa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także