Kolektory słoneczne Velux

Kolektory słoneczne Velux

kolektory słoneczne na dachuKolektory słoneczne Velux służą do podgrzewania wody użytkowej, wspierania ogrzewania i podgrzewania basenów. Zestawy solarne są idealnym rozwiązaniem dla nowo powstających budynków, jak i istniejących poddawanych renowacji. Velux oferuje kompletny system lub jego pojedyncze elementy.

Kolektory są kompatybilne z innymi typami kotłów grzewczych, dlatego można wykorzystać je również przy modernizacji istniejącej już instalacji. Wyposażone są w wysoce selektywne pokrycie próżniowe, dzięki temu cechują się aż 95 % współczynnikiem pochłaniania energii. Pokrywają do 70 % zapotrzebowania na ciepłą wodę. Zalecane do montażu na dachach o minimalnym kącie nachylenia 15 stopni, doskonale komponują się z dowolnym pokryciem. Dla zapewnienia najlepszej skuteczności działania powinny być zainstalowane w nasłonecznionym miejscu dachu po stronie południowej najlepiej o kącie nachylenia 30-60°.

montaż kolektorów słonecznychProsty montaż
Szczególnymi cechami kolektora słonecznego firmy Velux są jego wygląd i prosty montaż, które odpowiadają konstrukcji i montażowi okna do poddaszy Velux. Ta zgodność stwarza wiele możliwości łączenia kolektorów słonecznych z oknami oraz harmonijnego zintegrowania ich z dachem. Instalacja nie wymaga ingerencji w konstrukcję dachu, gdyż kolektory montuje się na łatach. Szczelność gwarantuje użycie standardowych kołnierzy uszczelniających stosowanych do instalacji okien do poddaszy.  W skład zestawu wchodzą:

 • kolektory z kątownikami mocującymi,
 • kołnierze uszczelniające,
 • przewody łączące kolektory,
 • pompa, sterowanie i czujniki temperatury,
 • dwuwężownicowy zbiornik izolowany,
 • glikol do napełnienia instalacji,
 • przeponowe naczynie wyrównawcze,
 • zawór mieszający termostatyczny.kolektory słoneczne CLI

Kolektory słoneczne CLI wyposażone są w wysoce selektywne pokrycie próżniowe, cechujące się bardzo wysokim współczynnikiem pochłaniania wynoszącym 95%. Kolektory wykonane z najwyższej jakości materiałów są produktem certyfikowanym przez CEN oraz Solar Keymark.przewód elastyczny
Przewód elastyczny ZFM jest stosowany do połączenia kolektora VELUX ze zbiornikiem. Ze względu na różne odległości pomiędzy kolektorem i zbiornikiem, przewód jest oferowany w pięciu różnych długościach od 2 do 20 metrów.

Przewód elastyczny ZFR stosowany jest do połączenia ze sobą dwóch kolektorów słonecznych.łączenie kolektorów
Do połączenia kolektorów umieszczonych jeden obok drugiego stosuje się przewody o długości 10, 12, 14 i 16 cm, w zależności od szerokości kołnierza uszczelniającego. Do połączenia kolektorów umieszczonych jeden nad drugim, oferowane są przewody o długościach 140 cm, 220 cm i 320 cm.

Rozmiary i ceny
Występują w czterech rozmiarach: szer. x wys. 78x140 cm, 114x118 cm, 114x140 cm, 134x160 cm.
Cena detaliczna kolektora o wymiarach 78x140 cm – 1.768 zł brutto.
Przykładowe ceny netto kompletnych zestawów w zależności od ilości osób w rodzinie:

 • dla rodziny 2 osobowej – cena zestawu 9.979 zł
 • dla rodziny 3-4 osobowej – cena zestawu 13.560 zł
 • dla rodziny 5-6 osobowej – cena zestawu 16.465 zł
Oceń artykuł
3,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także