Kolektory słoneczne zintegrowane z dachem

Kolektory słoneczne zintegrowane z dachem

Ruukki Classic Solar Thermal Roof, czyli słoneczny dach, to pionierskie rozwiązanie, polegające na zastosowaniu kolektorów słonecznych w pełni zintegrowanych z dachem.

kolektory słoneczne zintegrowane z dachemRuukki Classic Solar Thermal Roof jest przeznaczony przede wszystkim do domów jednorodzinnych. Można go również stosować na dachach domków letniskowych oraz niskich budynków z dachami stromymi. Jest idealny zarówno do nowo budowanych obiektów, jak i remontowanych, krytych blachą na rąbek stojący Ruukki Classic. Elastyczny projekt pozwala dostosować system do typowych dachów. Systemowe rozwiązanie sprawia, że nie trzeba montować żadnych dodatkowych kolektorów, a instalacja generuje energię zarówno do podgrzewania wody, jak i ogrzewania domu. Dodatkowo, dzięki pełnej integracji z pokryciem dachowym Ruukki Classic, system jest praktycznie niewidoczny. Podnosi to nie tylko estetykę budynku, ale i jego efektywność energetyczną. Przekłada się także na wartość inwestycji, jaką jest dom oraz dbałość o środowisko naturalne.
System Ruukki Classic Solar Thermal Roof pozwala na wydajne podgrzewanie wody przez około sześć miesięcy w roku. W okresie jesiennym i wiosennym system zapewnia efektywne ogrzewanie pomieszczeń, a latem usprawnia działanie pomp ciepła. Wydajność systemu zależy od jego konfiguracji, kierunku nachylenia połaci dachu oraz położenia domu.
kolektor słonecznyW skład systemu wchodzą kolektory słoneczne zintegrowane z dachem Ruukki Classic (blacha na rąbek stojący), urządzenia montowane w pomieszczeniach technicznych domu oraz łączące je rury cieplne. Kolektory słoneczne znajdują się ok. 3 m poniżej kalenicy i nie zajmują całej powierzchni dachu.
Na Ruukki Classic Solar Thermal Roof producent udziela 10. letniej gwarancji, przy czym wydajna eksploatacja systemu jest możliwa przez ok. 25 lat. Dodatkowo, dachy stalowe Ruukki Classic objęte są 50. letnią gwarancją techniczną. Zarówno dachy stalowe, jak i systemy solarne są od lat stosowane z powodzeniem na dachach budynków w Finlandii. Obecnie produkt jest dostępny tylko na fińskim rynku.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ruukki

Zdjęcia: Rautaruukki Oyj

Polecamy Ci również

Zobacz także