Kołnierz EDZ do okien dachowych

Prawidłowo dobrany do rodzaju pokrycia kołnierz uszczelniający zapewnia szybki montaż okna do poddaszy, a także szczelność połączenia z konstrukcją dachu.

kołnierz uszczelniający kołnierz uszczelniający edz

Velux nieustannie poszerza i ulepsza ofertę produktów montażowych. Nowy kołnierz EDZ jest przeznaczony do  montażu okien Velux w profilowanych materiałach pokryciowych o maksymalnej wysokości profilu do 4,5 cm takich jak: dachówki ceramiczne i betonowe. Najlepszy kąt nachylenia połaci dachu to 20-90o. Dotychczas oferowany kołnierz EDW przeznaczony do dachówek o wyższym profilu do 12 cm ma w komplecie rynienkę odwadniającą. Stosowany z tym kołnierzem zestaw izolacyjny BDX również zawierał rynienkę odwadniającą, co oznaczało, że po montażu jedna z nich trafiała do kosza. W trosce o środowisko i oszczędność materiałów firma zdecydowała się na wprowadzenie tańszego kołnierza EDZ bez rynienki. Nowy produkt wykonany jest z aluminium w kolorze zbliżonym do RAL 7043 i występuje w kilku wariantach:

  • EDZ 0000 – bez rynienki odwadniającej, rekomendowany do montażu z wokółokienną izolacją termiczną BDX zawierającą rynienkę teleskopową, a także wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX;
  • EDZ 2000 – komplet kołnierz EDZ 0000 wraz z  zestawem izolacyjnym BDX;
  • EKZ kombi przeznaczony do montażu okien jedno obok drugiego.

Cena kołnierza EDZ od 192 zł (brutto).

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także