Kołnierze uszczelniające

kołnierz uszczelniający

Do instalacji każdego okna na poddaszu mieszkalnym niezbędny jest kołnierz uszczelniający. Kołnierze uszczelniające firmy Velux pasują do wszystkich rodzajów pokryć dachowych, profilowanych lub płaskich i zapewniają szczelne wbudowanie okna w połać dachu.

Konstrukcja kołnierzy zapewnia bezpieczne odprowadzanie wody deszczowej i śniegu poza okno. Wykonane są standardowo z blachy aluminiowej w kolorze szarym i miedzi (na zamówienie – z blachy tytanowo-cynkowej).

Kołnierz EDH jest przeznaczony do profilowanych materiałów pokryciowych o wysokości  o wysokości profilu do 90 mm. Jest przeznaczony do dachówek ceramicznych i cementowych, blachodachówki i strzechy.

Kołnierz EDS jest przeznaczony do płaskich materiałów pokryciowycho grubości do 16 mm. Na przykład dachówki bitumiczne, pap, blacha płaska arkuszowa.

Velux ma swojej ofercie także bliźniacze kołnierze uszczelniające do instalacji okien bez krokwi między ościeżnicami. Są one przeznaczone do profilowanych i płaskich materiałów pokryciowych. W sprzedaży są także kołnierze przeznaczone do okien kombi (okno obok siebie i nad sobą).

 

 

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także