Komfortowa ochrona prywatności

Komfortowa ochrona prywatności - zdjęcie 1

Spośród innych dostępnych na rynku rolet wyróżnia się tym, że nawet przy opuszczonej rolecie okno można bez problemu otworzyć i ustawić w pożądanym położeniu - np. po to, by przewietrzyć mieszkanie lub wychylić się przez okno bez konieczności zwijania rolety.

Perfekcyjny wzór, prosta obsługa i łatwy montaż - to trzy podstawowe właściwości nowego systemu rolet Roto, który został po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności na wystawie BAU 2005. We współpracy z renomowanym studiem projektowym powstał produkt, który jest dopasowany do wyglądu dachu bez rzucania się w oczy i bez sprawiania wrażenia niedopasowanego elementu. Miarodajną tego przyczyną w porównaniu do zwyczajnych modeli jest znacznie mniejsza obudowa rolet.

Za pomocą opatentowanego procesu produkcji konstruktorom udało się zmniejszyć promień kąta pancerza rolety. Na takiej samej zasadzie profile z jednościanowego aluminium, obustronnie przyklejone do przeźroczystej tkaniny nośnej o dużej wytrzymałości, a później sprasowane, znalazły zastosowanie w przemyśle lotniczym przy budowie skrzydła. Taka technika zapewnia zarówno w lotnictwie, jak i w produkcji rolet, szczególnie lekką i stabilną konstrukcję i zapobiega przymarzaniu piór nawet w najniższych temperaturach (System AntiFrost).

Przy budowie nowej rolety stosowane są płytki aluminiowe różnych promieni – mniejsze w wewnętrznym zwojeniu a większe zewnętrznym. W ten sposób pancerz zwija się podobnie ciasno jak materiał do markiz - zbędne są zawiasy między piórami rolety.

Dodatkowym komfortem jest silnik 230 V. Poprzez podłączenie bezpośrednio do sieci, użytkownik ma wybór w systemach włączania. Układ przeciążeniowy gwarantuje maksymalną pewność działania oraz chroni silnik.

Roleta może być zasilana dzięki systemowi solarnemu. Sterowanie przy pomocy energii słonecznej i fal radiowych, zbędne jest przeprowadzania przewodów sterowniczych. W przypadku, jeśli okno położone jest na nienasłonecznionej stronie dachu, moduł solarny może być zamontowany na jego słonecznej stronie. Poprowadzenie kabli elektrycznych jest również niewidoczne i przebiega pod dachówkami.
Komfortowa ochrona prywatności - zdjęcie 2
Roleta E z nowo opracowanym, elektrycznym napędem jest podłączona do sieci elektrycznej 230 V. Rozwiązanie to umożliwia swobodny wybór wyłącznika spośród ogólnie dostępnych na rynku. Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia wyłącznik przeciążeniowy.

RolKomfortowa ochrona prywatności - zdjęcie 3eta EF z napędem elektrycznym, sterowana pilotem ma ułatwioną obsługę, dzięki zdalnemu sterowaniu. Podłączenie zasilania rolety polega jedynie na podłączeniu napędu do ogólnej instalacji elektrycznej budynku (230 V) bez konieczności instalowania przewodu do wyłącznika we wnętrzu pomieszczenia. Zespół sterownika i odbiornik zdalnego sterowania są fabrycznie przygotowane i zintegrowane z roletą i gotowe do użycia.
Komfortowa ochrona prywatności - zdjęcie 4
Roleta SF z napędem solarnym, sterowana pilotem. To rozwiązanie eliminuje pracochłonne przeprowadzenie instalacji elektrycznej przez izolację dachu. Szczególna zaleta: istnieje możliwość instalacji na oknach zasłoniętych przed słońcem. W tym przypadku moduł solarny montowany jest po stronie nasłonecznionej dachu, a przewód zasilający układany pod pokryciem.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Roto Frank Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także