Kompletny system blach dachowych

Kompletny system blach dachowych

Ruukki jest producentem kompletnego systemu blach dachowych z oryginalnym rąbkiem stojącym. Charakterystyczny kształt pokrycia doskonale sprawdza się przy renowacji obiektów zabytkowych (dworki, kościoły, kamienice itd.). Coraz częściej stosowany jest również w nowoczesnej architekturze,  dając projektantom i wykonawcom wyjątkową swobodę pracy.

panele dachowe ze złączem zatrzaskowymClassic
Blachy Classic to kompletne, prefabrykowane panele dachowe, mocowane za pomocą prostego rozwiązania tzw. złącza zatrzaskowego. Dzięki temu połączenie jest wyjątkowo szczelne, a sam montaż bardzo prosty i ekonomiczny. Unikalny kształt „rąbka stojącego” oraz dwa wzdłużne mikroprofilowania zwiększają sztywność arkusza blachy Classic, a tym samym zdolność do przenoszenia zewnętrznych naprężeń.
Classic produkowany jest z wysokiej jakości blachy stalowej (S 320 GD oraz S 280 GD), obustronnie ocynkowanej i powlekanej powłokami organicznymi. Zalecana powłoka Pural odznacza się wyjątkową odpornością na korozję, promieniowanie ultrafioletowe i wpływ warunków atmosferycznych.
Bardzo bogata kolorystyka materiału daje nieograniczone możliwości realizowania śmiałych wizji projektanta, niespotykane w przypadku innych pokryć dachowych.

pokrycie z blachyblacha stalowa na dachu

Blachy APX
W ofercie Ruukki znajdują się również blachy APX, wykorzystujące tradycyjną technologię rąbka stojącego. Blacha płaska w rolkach dostarczana jest na budowę razem z niezbędnymi do montażu maszynami. Dzięki wyjątkowej plastyczności blacha doskonale nadaje się na dachy kształtowane po łuku.

Akcesoria dachowe
Pakiety dachowe dostarczane do klienta zawierają wszystkie niezbędne do montażu elementy: łączniki, akcesoria montażowe oraz elementy komunikacji dachowej, umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu. Ruukki dostarcza także bariery śniegowe i śniegołapy zapobiegające nagłemu osuwaniu się śniegu. Chronią one elementy dachu przed nadmiernym obciążeniem śniegiem, zarazem pozwalają zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu budynku.

akcesoria dachowesystem rynnowy

System rynnowy

Niezbędny dla każdego dachu system rynnowy Ruukki produkowany jest  z blachy stalowej ocynkowanej o grubości 0,6 mm, obustronnie powlekanej Puralem. Podstawowe zalety systemu to bogata kolorystyka (zgodna z kolorystyką dachu) i wyjątkowa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także