Konferencja prasy branży budowlanej

W dniach 28 września - 1 października 2006 w Warszawie w Hotelu Novotel Warszawa Centrum, odbędzie się  Doroczna Konferencja Stowarzyszenia Branżowej Prasy Budowlanej organizowana przez Stowarzyszenie Branżowej Prasy Budowlanej z Niemiec.

konferencja prasy branży budowlanejPolska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa w porozumieniu z organizatorem jest współorganizatorem pewnych punktów Konferencji. Stowarzyszenie Branżowej Prasy Budowlanej z Niemiec (Arbeitskreis Baufachpresse e.V.) zrzesza w swoich szeregach dziennikarzy, rzeczników prasowych i specjalistów ds. Public Relations firm branży budowlanej z Niemiec, krajów niemieckojęzycznych, krajów dawnej Unii Europejskiej oraz USA.
Doroczna Konferencja jest rzadką możliwością spotkania się w Polsce z członkami tak zaszczytnej i opiniotwórczej organizacji, jaką jest Stowarzyszenie Arbeitskreis Baufachpresse e.V. Izba umożliwia polskim przedstawicielom branży budowlanej uczestnictwo w tej prestiżowej imprezie. Istota zaangażowania Izby ma na celu integrację środowisk dziennikarzy budowlanych z Polski i Niemiec, przedstawienie problemów branży budowlanej i informacji o możliwościach współpracy polskich i niemieckich przedsiębiorców budowlanych oraz zainicjowaniem owej współpracy.

Organizatorzy chcą też zacieśnić kontakty polsko-niemieckie oraz przybliżyć uczestnikom konferencji ze strony niemieckiej, sytuację, jaka jest obecnie na polskim rynku budowlanym w kontekście integracji Unii Europejskiej. Podczas Konferencji poruszone zostaną tematy ściśle związane z aktualnymi problemami budownictwa polskiego po wejściu do Unii Europejskiej, np. VAT w budownictwie, ujednolicenie VAT we wszystkich krajach Unii, dyrektywy usługowe, ochrona środowiska w kontekście budownictwa infrastrukturalnego w tym dróg i autostrad, zawody regulowane w Unii Europejskiej (przykłady polskich rozwiązań).

Konferencja ta poświęcona jest zagadnieniom polskiej i niemieckiej branżowej prasy budowlanej oraz doświadczeniom przedsiębiorstw niemieckich i austriackich działających na rynku polskim. Ponadto, podczas Konferencji przedstawiony zostanie raport o stanie polskiego budownictwa mieszkaniowego i infrastrukturalnego (ze szczególnym uwzględnieniem problematyki dróg i autostrad), jego rozwoju i planach na przyszłość. Drugiego dnia Konferencji odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone polskiemu budownictwu ogólnemu i infrastrukturalnemu w trzecim roku przynależności do Unii Europejskiej.

Referentami będą:

  • Minister Budownictwa - Antoni Jaszczak,
  • Minister Transportu - Jerzy Polaczek,
  • Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury i Budownictwa - Jan Bestry,
  • Prezes Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa - Stefan Nawrocki.

Przy okazji Konferencji, uczestnicy będę mieli okazję odwiedzić dwa duże place budowy: Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, budowę osiedla „Nowy Wilanów” oraz  zobaczyć wymianę zabytkowej stolarki okiennej i prace konserwatorskie w Pałacu w Wilanowie. Na zakończenie Konferencji, dnia 30 września 2006, odbędzie się uroczysty wieczór w gościńcu w Skurowie.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Polska Izba Przemysłowo - Handlowa Budownictwa

Polecamy Ci również

Zobacz także