Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych

W dniach 20-21 maja br. w Rawie Mazowieckiej odbędzie się 2. Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych.

hotel ossaWbrew powszechnym stereotypom, problemy branży budowlanej nie mogą być rozpatrywane w oderwaniu od całej gospodarki i od szeroko rozumianych zjawisk społecznych. Rozwój budownictwa jest funkcją zjawisk makroekonomicznych i postaw społecznych, a nie przekonania, iż jedynie budownictwo może być kołem zamachowym gospodarki. Dlatego część konferencji będzie poświęcona zagadnieniom makroekonomicznym, a także wpływowi zachowań społecznych na efektywność gospodarki. Na Konferencji zostanie przedstawiony projekt Kodeksu Rzetelnego Producenta, opartego na założeniach zawartego niedawno Porozumienia pomiędzy Federacją Konsumentów, Instytutem Techniki Budowlanej i Związkiem Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa (zapis Porozumienia dostępny jest na stronie www.dlabudownictwa.pl).

Tematem rozmów będą także zmiany w ustawie o wyrobach budowlanych oraz ekonomiczne aspekty budownictwa zrównoważonego. Uczestnicy przyjrzą się też mechanizmom kształtowania prawa Unii Europejskiej, a także zmieniającego się rynku pracy.

W programie Konferencji, poza sesjami plenarnymi, przewidziane są spotkania branżowe (największych stowarzyszeń przemysłu materiałów budowlanych), pozwalające na dyskusję o problemach specyficznych dla danej branży, ale zarazem uwzględniające ogólną tematykę konferencji.

Inicjatorem i organizatorem konferencji jest istniejący od 2002 roku Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa. Podstawowa misja Związku to dążenie do powstania takich warunków, aby uczciwym firmom było lepiej niż innym.

Program

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Redakcja

Źródło: www.dlabudownictwa.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także