„Lepszy dach nad głową” – zakończenie akcji społecznej

„Lepszy dach nad głową” – zakończenie akcji społecznej

„Lepszy dach nad głową” to akcja społeczna zorganizowana przez firmę Ruukki Polska i radio ZET. W ramach akcji, trwającej od maja do października br., wymieniono pokrycie na trzech dachach Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

 blachodachówka Finnera - dom Specjalistycznej Rodziny Zastępczej w Zabierzowie Bocheńskim

Domy objęte akcją zostały wyłonione w konkursie. Prace nad wymianą pokryć ich dachów rozpoczęto 15 lipca, a zakończono 23 października. Jako pierwszy, nowy dach zyskał Rodzinny Dom Dziecka „Ala” w Strzelinie. Następnie wymieniono pokrycie dachu Rodzinnego Domu Dziecka w Ząbrowie, a potem – domu Specjalistycznej Rodziny Zastępczej z Zabierzowa Bocheńskiego.

Tak, jak często w przypadku remontów, jako nowe pokrycie zastosowano blachę dachową. Jej wybór nie był przypadkowy. Piękną i funkcjonalną czekoladobrązową blachodachówkę Finnera dostarczyła (wraz z montażem) firma Ruukki. Dzięki zastosowaniu lekkiej blachy nie trzeba było wzmacniać więźby dachowej, osłabionej upływem czasu. Ponadto niewielki format blachy ułatwił szybki i sprawny montaż. Całość prac przebiegała pod czujnym okiem fachowców oraz dzieci, zaciekawionych przebiegiem i postępem prac.

nowe czekoladowe pokrycie  dachu firmy Ruukki w Rodzinnym Domu Dziecka w Ząbrowie

Tak gruntowny remont dachu nie był łatwym przedsięwzięciem, zarówno ze względu na stan konstrukcji, jak i właśnie – obecność dzieci.
Każda taka inwestycja wymaga odpowiedniego zaplanowania. Najpierw trzeba przygotować się do montażu, zorganizować budowę tak, żeby przede wszystkim zachować bezpieczeństwo dla domowników, szczególnie gdy w domu mieszka mnóstwo małych dzieci. To było naszym priorytetem. – opowiada Pan Grzegorz Pucek, dyrektor sprzedaży w firmie Ruukki Polska. – Jednak nie potrzeba dużo miejsca, aby przechowywać tę blachodachówkę. Łatwo się ją transportuje na górę i właściwie wystarczą dwie osoby do montowania dachu. Przy innych pokryciach blaszanych potrzebne są minimum cztery osoby – tłumaczy.

 nowy dach - Rodzinny Dom Dziecka Ala w Strzelinie po wymianie pokrycia dachowego na blachodachowke Finnera

Nowe dachy nie tylko wyróżniają się estetyką, ale przede wszystkim są trwałe i solidne. Posłużą Rodzinnym Domom Dziecka i Rodzinom Zastępczym przez długie lata i będą „lepszym dachem” dla wielu dzieci. Co ważne, w czasie akcji pomyślano także o adaptacji poddaszy – w dwóch domach zostaną one wykończone i przeznaczone na pokoje dla dzieci oraz przestrzeń do zabaw i rehabilitacji.

 pod suchym i ciepłym dachem Ruukki powstaną pokoje dla dziecisolidne i trwałe pokrycie z blachodachówki Finnera

Dzięki firmie Ruukki Polska motto akcji „Lepszy dach nad głową” nabrało więc konkretnych kształtów.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także