„Lepszy dach nad głową” - zakończenie drugiej edycji

„Lepszy dach nad głową” - zakończenie drugiej edycji

Po raz drugi firma Ruukki Polska wspólnie z Fundacją Radia ZET  zorganizowała akcję społeczną „Lepszy dach nad głową”, która trwała od maja do października 2014. Dzięki niej również w tym roku nowe dachy otrzymały placówki wyłonione w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych.

dach domu Zawodowej Rodziny Zastępczej z Rańska

Idea, która przyświeca szlachetnej inicjatywie – akcji społecznej „Lepszy dach nad głową” – to pomoc najbardziej potrzebującym rodzinnym domom dziecka oraz rodzinom zastępczym. Ma ona bardzo konkretny wymiar – wymianę pokrycia dachowego. W tym roku beneficjentami zostały Zawodowa Rodzina Zastępcza z Rańska, Zawodowa Specjalistyczna Rodzina Zastępcza z Nowej Rudy, Rodzinny Dom Dziecka w Kiełpinie. Każdego dnia zmagają się oni z różnymi problemami. Jednym z nich było przeciekające pokrycie na dachach ich domów. Remont, choć konieczny, opiekunowie odkładali na później. Dzięki akcji „Lepszy dach nad głową” udało się tę jedną z wielu ważnych spraw rozwiązać. Pomoc nie byłaby możliwa bez zaangażowania organizatorów akcji, a szczególnie firmy Ruukki. Ufundowała ona nowe pokrycie dachowe z oryginalnej blachodachówki modułowej Finnera wraz z montażem. Z takiego wsparcia cieszyli się wszyscy opiekunowie placówek i ich podpopieczni.
Marzył nam się ciepły, solidny dach. Dziękujemy Fundacji Radia ZET i firmie Ruukki za to, że spełniły nasze marzenie! – opowiadają państwo Marcinkiewicz z Nowej Rudy.

dach domu Zawodowej Specjalistycznej Rodziny Zastępczej z Nowej Rudy

Sprawna i bezpieczna wymiana pokrycia

Każdy remont dachu wymaga dobrej organizacji. W domach, w których mieszkają rodziny z dziećmi dodatkowo trzeba ograniczyć czas trwania prac do minimum. Konieczne jest również zapewnienie bezpieczeństwa, szczególnie najmłodszym domownikom. Wymianę pokrycia należało tak zaplanować, aby nie zakłócić ich codziennego rytmu dnia. To zadanie znacznie ułatwił nowy materiał na dachy. Nieprzypadkowo była to oryginalna blachodachówka modułowa Finnera. Jej poręczny format sprawia, że nie zajmuje ona dużo miejsca na działce, a montaż przebiega szybko. Ułożenie z niej pokrycia - wbrew założeniom opiekunów –  nie trwało tydzień czy miesiąc, lecz zaledwie kilka dni. Pozwoliło to na zachowanie dobrze znanego dzieciom planu dnia.

Dachy na wiele lat

Dla dzieci przebywających w rodzinnych domach dziecka i zawodowych rodzinach zastępczych najważniejszy jest dach nad głową. Nie tylko w sensie przenośnym, ale też dosłownym. Nowe dachy Finnera są solidne, szczelne i efektownie prezentują się na każdym z domów. Z pewnością posłużą wybranym placówkom wiele lat. Dzięki temu opiekunowie nie muszą się martwić o dom podczas ulewnych deszczy i topnienia śniegu. Mogą zaplanować wykończenie przestrzeni pod dachem, a tę dodatkową powierzchnię przeznaczyć na miejsce do zabaw i rehabilitacji dzieci lub na pokoje dla nowych podopiecznych. Po raz drugi dzięki firmie Ruukki Polska motto akcji „Lepszy dach nad głową” nabrało konkretnych kształtów.

dach Rodzinnego Domu Dziecka w Kiełpinie

Więcej informacji o akcji „Lepszy dach nad głową” można znaleźć na stronach:
www.ruukkidachy.pl i www.lepszydachnadglowa.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Ruukki

Polecamy Ci również

Zobacz także