Małe mieszkanie z antresolą – pomysł na aranżację

Zdarza się, że małe mieszkanie jest niestandardowo wysokie. To stwarza dodatkowe możliwości jego urządzenia i wykorzystania przestrzeni. Zobaczcie pomysł na aranżację małego mieszkania z antresolą.

Niekiedy małe mieszkania, szczególnie te znajdujące się w starych kamienicach, niedostatek metrażu wynagradzają tym, że są bardzo wysokie. Dobrym pomysłem na aranżację takiego mieszkania jest budowa antresoli. Właśnie takie rozwiązanie zastosowano w pewnym mediolańskim mieszkaniu. Antresola ma lekką, drewnianą konstrukcję. Urządzono na niej sypialnię z garderobą oraz domowy gabinet. Dzięki oknom dachowym, przestrzeń antresoli jest dobrze doświetlona.
Na dole znajduje się salon oraz kuchnia i łazienka. Aranżacja mieszkania wydaje się całkiem prosta i zwyczajna, jednak zwraca uwagę dbałość o szczegóły. Charakter wnętrzu nadają m.in. nowoczesne, proste schody z blachy, prowadzące na antresolę. Ich biel ciekawie kontrastuje z kolorem ściany, dając bardzo dekoracyjny efekt. Zwróćcie też uwagę na tapetę w przedpokoju. Jej wzór – pozbawione liści drzewa – powiększa optycznie przestrzeń. A jednocześnie dał się wykorzystać praktycznie – „sęki” to idealne miejsce na montaż wieszaków. Z kolei prostą i niewyszukaną aranżację kuchni ożywia blat – w żywym żółtym kolorze, przechodzący płynnie w ławę do siedzenia.

To małe mieszkanie z antresolą świetnie pokazuje, że w aranżacji wnętrz liczy się przede wszystkim pomysł.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także