Maszyny do obróbki elementów konstrukcyjnych dachów

Maszyny do obróbki elementów konstrukcyjnych dachów

Budujesz dachy? Poszerz działalność o produkcję własnych elementów konstrukcyjnych.*

SurplexDachy budowane w oparciu o własne elementy konstrukcyjne

Sztuką budowania dachów, która z ręcznie wykonywanego przez dekarzy rzemiosła stała się dziś samodzielną gałęzią działalności przemysłowej, zajmuje się wiele firm budowlanych. Potrzebują one nowoczesnych rozwiązań, usprawniających proces budowania dachów, a także wysokiej jakości materiałów służących do produkcji elementów pokryć dachowych oraz dostawców, którzy zapewnią rzetelnie i starannie wykonane elementy konstrukcyjne. Duże grono właścicieli po pewnym okresie prowadzenia działalności wpada na pomysł usprawnienia całego procesu i decyduje się na samodzielną produkcję elementów z drewna lub blachy. Niezbędnym etapem rozszerzenia działalności firmy o własną produkcję jest zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Zwykle maszyny do obróbki drewna i metali są drogie, zwłaszcza w przypadku maszyn całkowicie nowych. Już na tym etapie można znacznie obniżyć koszta takiej inwestycji, decydując się na używane maszyny, które ma w swojej ofercie Surplex.

frezarka używana SurplexWłasne maszyny - większa elastyczność

Zakup używanego sprzętu przez wielu przedsiębiorców postrzegany jest jako ryzykowna inwestycja. Nie wiadomo, czy maszyny były prawidłowo eksploatowane oraz poddawane systematycznej i wymaganej przepisami konserwacji. Jeśli nie, z reguły ich stan techniczny może pozostawiać wiele do życzenia. Jeżeli firma decyduje się na zakup używanych maszyn do obróbki blachy, chce mieć stuprocentową gwarancję, że będą one sprawnie działać i posłużą biznesowi przez wiele lat. Niemiecka firma Surplex, działająca na rynku maszyn używanych już od 1999 roku, jest w stanie taką gwarancję dać, więc przedsiębiorstwo zajmujące się budowaniem dachów może z pełnym zaufaniem wziąć udział w jednej z aukcji internetowych i nabyć będące w doskonałym stanie technicznym maszyny do obróbki metali (chodzi przede wszystkim o blachę do klasycznych dachów blaszanych) oraz drewna (w przypadku dachów wykonanych z elementów drewnianych). Maszyny sprzedawane w serwisie mają kompletną dokumentację, ich stan został sprawdzony przez ekspertów, przed zakupem można je poddać oględzinom na miejscu lub obejrzeć zdjęcia i filmy obrazujące ich pracę. Dzięki temu przedsiębiorca jest w stanie podjąć racjonalną decyzję i już na etapie rozpoczynania działalności produkcyjnej w znaczący sposób obniżyć koszty inwestycji. Po skompletowaniu maszyn może przystąpić do wytwarzania własnych elementów, co przynosi kolejne korzyści, gdyż zapewniają w ten sposób sobie i swoim klientom:

  • większą elastyczność - firma może realizować nawet bardzo nietypowe zlecenia, kiedy dach będzie się składał z elementów o niestandardowych wymiarach lub kształtach, nie będąc skazaną na gotowe arkusze blachy lub elementy drewniane;
  • niższe koszta prowadzenia działalności - elementy poddane samodzielnej obróbce na własnych maszynach będą znacznie tańsze od tych zakupionych u dostawców. Dzięki temu firma staje się bardziej konkurencyjna i może zaoferować klientom atrakcyjne ceny;
  • kompleksowy charakter świadczonych usług - firma może budować dachy od podstaw, dostarczać pojedyncze elementy, poszerzać swój asortyment i dokonywać napraw dachów.

używane centrum obróbcze CNC do drewna SURPLEX

Dachy z blachy lub drewna - maszyny niezbędne w warsztacie

W przypadku, gdy firma specjalizuje się w budowaniu dachów blaszanych, jej park maszynowy musi składać się w większości z maszyn do obróbki metali. W domu aukcyjnym Surplex można zakupić szeroką gamę używanych obrabiarek, np. giętarki do blachy, żłobiarki, frezarki, wyrzynarki, zwijarki, walcarki, wciągarki, które są niezbędne do profesjonalnego obrabiania blaszanych arkuszy. Również producenci dachów drewnianych mogą zaopatrzyć się w obrabiarki do drewna i elementów drewnianych, między innymi piły, szlifierki czy strugarki.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Surplex

Polecamy Ci również

Zobacz także