Mata izolacyjna pod blachę na rąbek stojący

Mata izolacyjna pod blachę na rąbek stojący

Prosta forma i klasyczny kształt jaki dachu pokrytego blachą na tzw. rąbek stojący powodują, że rozwiązanie to się sprawdza zarówno podczas remontów obiektów zabytkowych, jak i w nowoczesnym budownictwie.

mata rozdzielcza Permo® sec SKDecydując się na taki dach, warto skupić się nie tylko na wyborze wysokiej jakości pokrycia, ale również starannie dobrać materiał na warstwę wstępnego krycia, który zapewni nie tylko odpowiednią wentylację dachu, ale również zagwarantuje odpowiednią izolację akustyczną i wodoszczelność.
Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie otwartej dyfuzyjnie maty rozdzielczej Permo® sec SK, która łączy w sobie zarówno wysokoparoprzepuszczalną membranę dachową jak  i oplot jednowłóknowy. Jest to rozwiązanie dla wszystkich dachów metalowych wykonanych na rąbek stojący.
 Ta 5-warstwowa warstwa rozdzielcza otwarta dyfuzyjnie jest przeznaczona dla dachów pochyłych przy min. kącie nachylenia dachu 3° i fasad metalowych, wentylowanych i niewentylowanych. Dzięki elastycznemu PP-oplotowi jest zapewniony stały odstęp pomiędzy membraną a pokryciem, a energia akustyczna zostaje zredukowana o 8 dB - co spełnia całkowicie wymagania izolacji akustycznej – mówi Przemysław Skibiński Key Account Manager/Technical Manager w firmie Klöber-HPi.
Skuteczne zabezpieczenie od wiatru i deszczu oraz łatwość montażu zapełnia zintegrowana butylenowo-kauczukowa samoprzylepna taśma klejąca. A odporność na temperaturę od -30º do + 100ºC pozwala na montaż przy każdej temperaturze.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Klöber-HPi

Polecamy Ci również

Zobacz także