Megarock - wełna pod dachem

Megarock - wełna pod dachem - zdjęcie 1Wełna kamienna Megarock to wielkowymiarowa płyta sprzedawana w formie zrolowanej. Produkt przeznaczony jest do izolacji termicznych, akustycznych i przeciwogniowych.

Niepalną wełnę mineralną Megarock można stosować do wykonywania izolacji stropodachów wentylowanych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, drewnianych stropów belkowych, sufitów podwieszanych, lekkich ścian osłonowych i działowych, drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych, podłóg na legarach. Największym atutem produktu jest trwałość. Jak twierdzą eksperci Rockwool, trwałość produktu polega na utrzymywaniu grubości i kształtu zarówno po rozpakowaniu produktu, jak i po wielu latach jego eksploatacji.
Megarock - wełna pod dachem - zdjęcie 2
Megarock osiąga też doskonałą sprężystość i stabilność wymiarową, niezależnie od warunków atmosferycznych. Sprężystość i odpowiednia sztywność materiału znacznie ułatwiają montaż izolacji między krokwiami. Wełna ułożona między krokwiami z 2 cm zapasem utrzymuje się sama, bez dodatkowego zabezpieczania sznurkami przed wysunięciem.

Specjalna, zaburzona struktura włókien wełny sprawia, że izolacja nie rozwarstwia się podczas docinania i montażu na poddaszu. Megarock jest materiałem hydrofobizowanym i dlatego w niewielkim stopniu nasiąka wodą - jej krople spływają po powierzchni materiału.

Jakość Rockwool

Wełna Megarock, podobnie jak wszystkie produkty Rockwool,  jest zakwalifikowana do najwyższej klasy reakcji na ogień wg normy PN-EN 13501-1 – A1 – wyrób niepalny. Ponadto wyróżnia się dobrymi właściwościami pochłaniania dźwięku. Dzięki temu jest doskonałą izolacją niemal każdej konstrukcji poddasza.

Parametry techniczne

Współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,039 [W/(m²·K)]
Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 0,28 kN/m³
Klasa reakcji na ogień wg PN-EN 13501-1: A1 - wyrób niepalny

Pakowanie

Megarock pakowany jest w wygodne paczki, dostarczane w opakowaniach zbiorczych zawierających 20 rolek pozwalających na składowanie płyt Megarock pod gołym niebem.

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Rockwool

Polecamy Ci również

Zobacz także