Membrana dachowa Draftex Plus

Wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa firmy Saint-Gobain Isover Polska  to warstwa wstępnego krycia, przeznaczona do układania bezpośrednio na izolacji cieplnej.

Membrana dachowa Draftex Plus - zdjęcie 1Membrana jest zaprojektowanym specjalnie do stosowania z lekką wełną szklaną ISOVER Gullfiber. Ma biały kolor z żółtą powłoką antyodblaskową. Na jednej z krawędzi izolacji jest 15 cm znacznik ułatwiający montaż na zakład. Draftex Plus chroni izolację cieplną przed deszczem, śniegiem, wiatrem i parą wodną, nie przepuszcza do ocieplenia wody, która może przenikać przez pokrycie a przepuszcza parę wodną idącą z wnętrza domu. Jest odporna na działanie niskiej i wysokiej temperatury (od -73°C do +100°C). Nie kurczy się, zachowuje elastyczność i nie ulega korozji. Wytrzymałość na zerwanie pozwala na szybkie i pewne układanie materiału bez ryzyka przedziurawienia. Membranę dachową mocuje się zszywkami do krokwi po zewnętrznej stronie przegrody. Cętkowana, antyrefleksyjna powierzchnia membrany powinna znajdować się po stronie poszycia dachu.

Membrany Draftex Plus nie należy układać na pełnym deskowaniu połaci dachowej. Zawsze należy zachować 2 – 4 cm szczeliny wentylacyjnej między izolacją a pokryciem. Produkt może być stosowany również jako zewnętrzna izolacja przeciwwiatrowa konstrukcji szkieletowych oraz ścian ocieplanych metodami suchymi pod okładziny elewacyjne. Jedna rolka zawiera 150 m² produktu.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Zdjęcia: Saint-Gobain Isover Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także