Miedź - czysty dach

Po dłuższym okresie eksploatacji na pokryciach dachowych, szczególnie na ceramicznych i cementowych, może pojawić się osad w postaci mchu, porostów czy pleśni. Aby zapobiec temu zjawisku na dachu układa się specjalne miedziane kształtki dopasowane dokładnie do formy dachówek, blachy falistej, łupka.

Miedź - czysty dach - zdjęcie 1System miedzianych kształtek hamuje rozwój mchów, porostów oraz traw, usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni dachowej oraz chroni powierzchnię przed ponownym zabrudzeniem.

Kształtki te mają specjalne wykształcone otwory, które zwiększają powierzchnię reakcji miedzi z wilgocią i jednocześnie równomiernie rozprowadzają ją na dachu.

Pod wpływem wilgoci z kształtek miedzianych wytrącają się rozpuszczalne w wodzie jony miedzi, które spływając po dachu rozpoczynają trwały proces jego oczyszczania.

Montaż kształtek jest bardzo prosty i nie wymaga wcześniejszego czyszczenia dachu, co oczywiście wpływa na redukcję kosztów, związanych z prowadzonymi pracami na dachu. Kształtki można stosować zarówno przy renowacji dachu, jak również podczas układania nowego dachu.

Miedź - czysty dach - zdjęcie 2

Miedź - czysty dach - zdjęcie 3

Oceń artykuł
3,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Biberkraft

Polecamy Ci również

Zobacz także