Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski w Układaniu Pap

170 zawodników wpisało się na listę startową, by walczyć o trofea I Międzynarodowych Mistrzostw Polski w  Układaniu Pap Szybki Profil i Gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer. Przynajmniej drugie tyle kibicowało swym kolegom w zmaganiach sprawnościowych.

Była to największa impreza dekarska, ze wszystkich, organizowanych do tej pory, przez firmę Icopal. Silne reprezentacje wystawili dekarze z Okręgu Kaliningradzkiego, Litwy i Ukrainy.

zawody w układaniu papkonkurencja zawodów

Byli również przedstawiciele czeskiego Icopalu. Punktualnie o 10.00 prezes Icopal S.A. Przemysław Rasz i dyrektor handlowy Włodzimierz Knap, otworzyli Mistrzostwa.

Sprawnie przebiegły prezentacje i pokazy oraz trening zawodników na stanowiskach do ćwiczeń. Jeszcze przed południem pierwsi uczestnicy stanęli do biegów eliminacyjnych.

Te wyłoniły 20 finalistów, którzy następnie, w drodze losowania, trafili do finałów w zgrzewaniu pap Szybki Profil i gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer.

konkurencje dodatkoweWiele działo się na arenie Mistrzostw również w tak zwanym międzyczasie. Z musztrą paradną wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Konopiska - najlepsza orkiestra strażacka w Polsce. Andrzej Kuchnicki - ubiegłoroczny Mistrz Świata Policjantów i Strażaków w Pchnięciu Kulą - wyzwał do pojedynku najtęższe wśród dekarzy muskuły.
Niestety, poległ. W siłowaniu na rękę pokonali go Łukasz Burzawa i Marek Jacoń. Ten pierwszy zwyciężył w ogólnej klasyfikacji. Atmosferę umiejętnie podgrzewał prowadzący Mistrzostwa Irek Bieleninik.

Tymczasem ekipy techniczne przygotowały tory do finałów w obu konkurencjach sprawnościowych. W blokach startowych stanęło po 10 uczestników.

Palniki gazowe i pędzle do gruntowania rozgrzewały się do czerwoności. Zdegustowani poczynaniami polskiej reprezentacji piłkarskiej kibice odbijali sobie z nawiązką swe niespełnienie totalnym darciem gardeł. Wreszcie stopery stanęły. Komisja Sędziowska pod wodzą Sędziego Głównego, gen. Marka Jasińskiego, rozpoczęła zliczanie wyników i ocenę jakości wykonanych zadań.

Wraz z pierwszym zmierzchem, na scenę zaczęli wychodzić bohaterowie tego niezwykłego dnia. Na początek najwięksi pechowcy, czyli ci, którym dosłownie ułamków sekund zabrakło, by zakwalifikować się do finału. Nagrodzeni zostali również najlepsi spośród zagranicznych uczestników Mistrzów. Niestety Polacy okazali się  mało gościnni i nie dopuścili "nie swoich" do ścisłego finału.

wręczenie nagródMiejsca od 10 do 4 w każdej z kategorii Icopal nagrodził aparatami cyfrowymi. Za miejsca trzecie Jacek Sobczak z firmy MAZUREK Łąck (finał Szybki Grunt) i Adam Buczek z firmy BUD-ART Stalowa Wola (finał Szybki Profil) otrzymali zestawy kina domowego YAMAHA. Dwa skutery Ninja trafiły do rąk Adama Permody z LEM-BUD Toruń i Wojciecha Senderskiego z Firmy Remontowo-Budowlanej z Dobronia.

Pierwszymi Międzynarodowymi Mistrzami Polski w Układaniu Pap Szybki Profil i Gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer zostali Mariusz Rachwał (RENO-DACH Krosno) i Janusz Zega (UO-B A.SMYCZYŃSKI Rybno). Mistrzowie odjechali ze Zduńskiej Woli niebieskimi fiatami panda. Wreszcie na koniec tego emocjonującego dnia silne uderzenie - Icopal zaprosił wszystkich na spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Icopal S.A.

Polecamy Ci również

Zobacz także