Mistrzostwa Dekarzy 2008

Marek Góral i Krzysztof Hołubowski z warszawskiej firmy Klatt&Dach oraz Jan Cichy, prowadzący własną firmę DDE w Kadzidle - to na bieżący sezon najlepsi wśród icopalowskich specjalistów od układania papy MISTRZOSTWA REKORDÓW.

Trzecia edycja Międzynarodowych Mistrzostw Polski, organizowanych od 2006 roku przez Icopal S.A. Zduńska Wola, zgromadziła prawie sześciuset specjalistów współpracujących z firmą. W porównaniu do lat ubiegłych jest to niewątpliwy rekord. Kolejnych bowiem prawie 500 osób, to goście firmy, nie biorący udziału w zawodach. A jeśli przywołamy jeszcze liczbę 10 krajów, których reprezentanci stanęli na placu boju i liczbę 50 torów, na których jednocześnie ów bój się toczył, uzyskamy obraz naprawdę niespotykanego dotąd przedsięwzięcia. Warto przy tym przywołać kilka danych z poprzednich lat. W 2006 wystartowało w Mistrzostwach 170 dekarzy. Rok później było ich już ponad 300. W ubiegłym roku nagradzana była dziesiątka najlepszych. Tym razem z nagrodami wyjechało pięćdziesięciu mistrzów dekarstwa.

By stanąć do walki o owych pięćdziesiąt niezwykłych nagród niektórzy jechali nawet kilkanaście godzin, przemierzając wiele kilometrów. Nie tylko bowiem Polacy odnaleźli swe nazwiska na liście startowej. W Mistrzostwach udział wzięli nasi sąsiedzi ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Okręgu Kaliningradzkiego i Litwy, a także reprezentanci Węgier, Łotwy, Estonii, Armenii i Ruminii.

Przygotowane w tym roku nagrody dla najlepszych były wyjątkowo interesujące. Dla ostatniej dziesiątki zwycięzców przygotowano aparaty cyfrowe, osoby zajmujące miejsca czwartej dziesiątki wygrały kamery dvd; zawodnicy, którzy uplasowali się na pozycjach od dwudziestej do trzydziestej otrzymali rowery górskie, zwycięzcom miejsc od 10 do 20 przekazano telewizory LCD, za osiągnięcie jednych z najlepszych wyników i zajęcie lokat od 10 do 3 można było otrzymać skutery 50 ccl, natomiast trójka najlepszych zdobyła: skuter 150 ccl, quad oraz nagrodę główną - samochód osobowy marki Mercedes!

Wyniki finału III Międzynarodowych Mistrzostw Polski w aktywacji termicznej pap

Jednak nie tylko o zawodników zadbali organizatorzy. Dla wielu zgromadzonych gości przygotowano nie lada atrakcje, którym towarzyszył swojski poczęstunek i wyśmienite polskie piwo. Chętni mogli również wykazać się w  otwartych zawodach pchnięcia kulą, czy wspinaniu na 12-metrowej ściance wspinaczkowej. Najlepsi zostali nagrodzeni profesjonalnymi pasami dekarskimi. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz Mistrza Świata Strong Manów – Mariusza Pudzianowskiego, który wyzwał do boju dekarzy, organizując serię konkurencji siłowych. Wśród silnych facetów, jakimi bez wątpienia są dekarze, znaleźli się tacy, którzy zasłużyli na uznanie Mistrza i z dumą  prezentowali swoje sportowe umiejętności. Występ strong mana, podczas którego - po raz kolejny bezskutecznie - próbował zniszczyć dach z Decry, był również okazją do wręczenia certyfikatów kilku firmom wykonawczym. Wykonania tego miłego obowiązku podjął się sam John MacLean.

Również ze sceny organizatorzy serwowali co chwilę coś „smakowitego”. Zanim zabrzmiały na niej rytmy znanych piosenek Rudiego Schuberta, z programem kabaretowym wystąpiła Magda Mleczak, a dla miłośników mocnego uderzenia koncert dała grupa „7wnocy”.

III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w aktywacji termicznej Pap Nowej Generacji TERMIK Top 5,2 Szybki Syntan SBS i gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer SBS przeszły do historii spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Tym, którzy z różnych przyczyn nie dojechali, bądź nie zdążyli zgłosić swej chęci udziału w zawodach możemy tylko powiedzieć, że jest czego żałować, ale do boju o kolejne nagrody mogą stanąć już za rok, podczas IV Mistrzostw Polski, na które już zapraszamy!

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Małgorzata Konieczna

Źródło: Icopal

Zdjęcia: Marcin Kurzawski

Polecamy Ci również

Zobacz także