Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy rozstrzygnięte

Podczas targów Budma 2006 w Poznaniu Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) zorganizowało dwie prestiżowe imprezy: V Kongres Dekarzy Polskich i I Mistrzostwa Polski  Młodych Dekarzy.

targi Budma 2006Wiodącym tematem Kongresu było bezpieczeństwo firm dekarskich w  procesie inwestycyjnym – rozpoczęcie prac nad obywatelskim projektem ustawy.

I Mistrzostwa  Polski  Młodych  Dekarzy były wspaniałym pokazem umiejętności najlepszych w tej branży. Odbywały się w dniach 24-26.01.2006. O laur zwycięstwa  rywalizowały dwuosobowe drużyny reprezentujące oddziały terenowe PSD. Młodzi dekarze przed przystąpieniem do konkursu byli weryfikowani według określonych kryteriów. Musieli wykazać się niekwestionowaną znajomością  fachu dekarskiego i nie mieć przekroczonego 25 roku życia. Zwycięzcy otrzymali tytuł najlepszych. Drużyny reprezentujące inne organizacje z Polski i zagranicy startowały poza klasyfikacją.
Przeprowadzone zawody były eliminacjami do Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy, które odbędą się w listopadzie w Krakowie.

Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzyukładanie pokrycia dachukonkurencja zawodów

młodzi dekarzePolskie Stowarzyszenie Dekarzy wpadło na pomysł, by mistrzostwa stały się tradycją. Pomysłodawcy w ten sposób chcą  promować zawód  dekarza i popularyzować go wśród  młodych ludzi. PSD jest członkiem Światowej Federacji Dekarskiej (IFD). Stara się przenosić na rodzimy grunt najlepsze wzorce działań organizacji dekarskich z Europy i możliwie najefektywniej rozwijać wielostronne kontakty ze wszystkimi członkami IFD. By umacniać tradycje dekarskie już w dniach 25-26 luty 2006 r. na terenie targów Interbud w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Polski Dekarzy. Wystawa pod nazwą Salon Dekarski będzie imprezą towarzyszącą mistrzostw.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Joanna Bogumił

Źródło: PSD

Zdjęcia: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także