Mistrzostwa rekordów

22 czerwca odbyły się w Zduńskiej Woli II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zgrzewaniu Pap Szybki Profil i Gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer SBS. Ponad 350 startujących zawodników, prawie 900 kart wydanych dla uczestników i gości Mistrzostw, 3 nagrody główne w postaci samochodów osobowych, kilka setek kilogramów materiałów informacyjnych i gadżetów, rozdanych osobom, które wzięły udział w specjalistycznych szkoleniach… Bez wątpienia, pod względem skali było to rekordowe przedsięwzięcie marketingowe polskiego Icopalu.

W tym dniu nawet pogoda okazała się być łaskawa. Całonocne burza i ulewa zakończyły się nad ranem, co pozwoliło na rozpoczęcie zawodów „suchą nogą”. Kiedy więc ze sceny, z ust prezesa Przemysława Rasza padły sakramentalne słowa: „II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski… uważam za otwarte”, ruszyła karuzela zdarzeń.

zawody Icopalzawody dla dekarzyOto bowiem, prócz biegów eliminacyjnych i szkoleń specjalistycznych z zakresu materiałów i technologii Icopal S.A., uczestnicy Mistrzostw mieli szansę sprawdzenia swoich sił na 12-metrowej ścianie wspinaczkowej, zmierzenia się z najsilniejszym ze STRONG-MAN’ów – Mariuszem Pudzianowskim oraz 3-krotnym mistrzem świata służb mundurowych z Adelajdy, Andrzejem Kuchnickim. Mariusza Pudzianowskiego udało się nam ponadto namówić do... zniszczenia dwóch dachów – jednego z dachówki ceramicznej, drugiego z paneli dachowych DECRA. Jak się nietrudno domyśleć, niemal doszczętnie zniszczony został ten pierwszy. Wszyscy mogli ponadto obejrzeć występ kabaretowy Marcina Dańca oraz wysłuchać koncertu Formacji Nieżywych Schabuff. Całość imprezy zwieńczył spektakularny pokaz sztucznych ogni.

dodatkowe atrakcje MistrzostwMistrzostwa rekordów - zdjęcie 4Najważniejszymi jednak były zmagania sprawnościowe dekarzy z kraju i zza granicy. Z zamiarem wzięcia odwetu za ubiegłoroczną porażkę przyjechały do Zduńskiej Woli dwie silne ekipy z Kalininingradu. Nie mniej liczną drużynę przywieźli ze sobą ukraińscy dystrybutorzy Icopal’a. Litwini, Czesi i Słowacy, w mniejszych ilościowo grupach, ale z nie mniejszą ambicją stanęli w szranki Mistrzostw. Niestety, po raz kolejni Polacy okazali się mało gościnni w tym względzie, dopuszczając do grona finalistów jednego tylko Valerija Orlova z Ukrainy. W ostatecznej klasyfikacji zajął on 9 miejsce, zabierając w nagrodę do domu rower górski. Dwa inne rowery, za 8 i 10 miejsce przypadły w udziale odpowiednio Krzysztofowi Olejarczykowi z firmy ZUB G.CZARNOCKI i Zbigniewowi Mosiołkowi z BUD-MARS.

Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 5Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 6

Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 7Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 8

Kamera cyfrowa, kino domowe i telewizor plazmowy, to miejsca od 7 do 5, które zajęli Andrzej Piwowarski (MEGA SERVICE), Jacek Wajdner (PPHU DOMBUD) i Henryk Poźniak (ELSTOL).

Czterech ścisłych finalistów nagrodzonych zostało pojazdami mechanicznymi. Skuterem WILGA wrócił do domu czwarty na mecie, Grzegorz Bobrowicz (SYLBUD). Za miejsce III Icopal wręczył fiata Seicento Dariuszowi Woźniakowi (MEGA SERVICE). Zdobywca II miejsca, Dariusz Tomaszewski (SYLBUD) może od dziś jeździć fiatem Panda. Fiat Grande Punto stanie zaś w garażu Międzynarodowego Mistrza Polski, Marka Królikowskiego z firmy DEKBUD.

Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 9Mistrzostwa rekordów - zdjęcie 10

W ten oto sposób II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zgrzewaniu Pap Szybki Profil i Gruntowaniu Szybkim Gruntem Siplast Primer SBS – Zduńska Wola 2007 przeszły do historii.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Icopal

Zdjęcia: Przemysław Kalicki

Polecamy Ci również

Zobacz także