Montaż okien dachowych Velux - nowy system

Montaż okien dachowych Velux - nowy system

montaż okien dachowych Velux - nowy systemFirma VELUX ma dobre wiadomości dla dekarzy. Właśnie wprowadza na rynek nową, ulepszoną gamę popularnych okien dachowych. Nie tylko wzornictwo i parametry okien zostały zmienione, ale również ich sposób montażu. Teraz jest on łatwiejszy, bezpieczniejszy i szybszy.

Nowa generacja okien dachowych charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim wyglądem, większą nawet o 10 % powierzchnią szyby, poprawioną efektywnością energetyczną, a także możliwością wyboru systemu otwierania – górnego lub dolnego. Duże zmiany nastąpiły także w opakowaniu i sposobie montażu nowych okien. Za pomocą nowych kątowników montażowych teraz okna VELUX można osadzić w dachu na dwóch poziomach: standardowym i obniżonym.

ulepszone opakowanie Ulepszone opakowanie

Udogodnienia widać już przy otwieraniu kartonu – nie są potrzebne do tego jakiekolwiek ostre narzędzia, co usprawnia pracę i pozwala uniknąć zarysowania szyby lub uszkodzenia innego elementu okna jeszcze przed jego zainstalowaniem. Rozłożone opakowanie można wykorzystać jako miejsce do pracy, które chroni przed kontaktem z niewykończoną podłogą na budowie. Dzięki nowym kolorowym etykietom z łatwością i bezbłędnie rozpoznamy odpowiedni typ i rozmiar okna. Sprawniejszy proces instalacji. Jedną z ważniejszych nowości związanych z Nową Generacją okien dachowych VELUX jest fakt, że proces montażu stał się łatwiejszy i bezpieczniejszy dla dekarzy. Dzięki dużej liczbie usprawnień produktu i jego opakowania, teraz znacznie łatwiej jest przenosić okno podczas całego procesu montażu. Zmiany nie tylko zredukowały ryzyko uszkodzeń i przyśpieszyły instalację, ale także sprawiły, że praca jest łatwiejsza i wymaga mniejszego wysiłku fizycznego.

systemowy stelaż wnęki okiennejSzybszy montaż

Jedną z innowacji, która ma istotny wpływ na zredukowanie czasu montażu okna, jest systemowy stelaż wnęki okiennej LSG - nowy produkt do prawidłowego wykonania wykończenia wnętrza wokół okna dachowego. Dzięki stalowym teleskopowym profilom można błyskawicznie dopasować go do każdego rozmiaru okna, dlatego wykonanie wnęki okiennej jest dużo łatwiejsze i nawet o 2 godziny krótsze, jednocześnie z gwarancją zawsze prawidłowego kształtu. Produkt został skonstruowany tak, żeby umożliwić pozostawienie właściwej ilości miejsca na ocieplenie ościeżnicy, co poprawia energooszczędność okna i tym samym wpływa na niższe rachunki i wyższy komfort we wnętrzu.
Szybszy montaż to również zasługa mniejszej ilości wkrętów, mocowanie oblachowań na zatrzaski oraz większej ilości fabrycznie zamontowanych części niż w poprzedniej generacji okien. Wpływa to nie tylko na skrócony czas instalacji, lecz także powoduje, że połączenie okna z dachem jest bardziej szczelne, a wygląd okna od zewnątrz jest niezwykle estetyczny.

obróbka okna dachowegowstępne dopasowanie fartucha okna

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także