Montaż okien do poddaszy

Montaż okien do poddaszy

okno nowej generacjiNowa generacja okien do poddaszy VELUX wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej i wygody ich użytkowania.

Grupa VELUX  wprowadza na rynek nową generację okien dachowych, którą cechują wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, dostępu światła dziennego, komfortu użytkowania oraz łatwiejszy
i szybszy montaż.
Nowa generacja okien optymalizuje efektywność energetyczną przy zachowaniu sprawdzonych zasad konstrukcji.
W rezultacie, oferowany produkt posiada lepsze właściwości izolacyjne i współczynnik przenikania ciepła obniżony do wartości Uw=1,2 W/m²K dla standardowych okien dachowych. Powierzchnia szyby została zwiększona, nawet o 18 %. Zapewnia to więcej energii słonecznej we wnętrzach oraz wpływa na obniżenie rachunków za energię.

montaż okna na poddaszeŁatwiejszy montaż

Instalacja nowej generacji okien VELUX jest łatwa
i szybka ponieważ został uproszczony proces instalacji zastępując wkręty systemem zacisków do oblachowań bocznych. Nowe okna VELUX można montować szybciej oraz na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu: standardowej lub obniżonej, w której okno zlicowane jest z pokryciem dachowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego kątownika montażowego.
W przypadku montażu obniżonego okno znajduje się 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co oznacza bardziej estetyczny wygląd i przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii.
Łatwiejsza instalacja rozpoczyna się już od momentu rozpakowywania okna. Nowe opakowanie ułatwia pracę dekarza, wyjęcie okna z kartonu oraz przygotowanie go do montażu jest mniej pracochłonne. Ponadto VELUX opracował nową metodę wyjmowania skrzydła z ościeżnicy, dzięki której obciążenie kręgosłupa dekarza jest znacznie mniejsze. Cały proces montażu został dokładnie przemyślany. Na przykład dwa polistyrenowe elementy zabezpieczające chronią skrzydło od momentu wyjęcia z kartonu do ponownego zamontowania w ościeżnicy.

Nowe wzornictwo oraz inteligentne rozwiązania

Konstrukcja nowej generacji okien dachowych VELUX również została ulepszona, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, za sprawą bardziej smukłych profili skrzydła i ościeżnicy nadających oknom elegancki wygląd.
Nowy, całkowicie przeprojektowany dotykowy panel sterowania VELUX INTEGRA® zapewnia zaawansowany technologicznie, a zarazem przyjazny w obsłudze sposób kontrolowania klimatu pomieszczeń wyposażonych w elektryczne okna dachowe i akcesoria VELUX.

okno dachowe

Nowa generacja - uznana jakość oraz wszechstronne rozwiązania

Wszystkie produkty Grupy VELUX zostały poddane gruntownym badaniom, aby spełniały rygorystyczne wymagania VELUX
w zakresie jakości i funkcjonalności. Program badań obejmuje takie aspekty, jak energooszczędność, wentylację, redukcję hałasu, bezpieczeństwo, trwałość oraz obsługę.
Wprowadzając nową generację okien, firma kontynuuje swoją wieloletnią tradycję produkcji okien dachowych różnych typów, rozmiarów, w wielu wariantach, oraz produktów instalacyjnych, po to by okna VELUX były wybierane jako produkt zapewniający dostęp światła dziennego oraz świeżego powietrza w różnych budynkach, rodzajach konstrukcji dachu oraz w każdej strefie klimatycznej.

Wprowadzenie produktu na rynek

Nowa generacja okien do poddaszy VELUX zostanie wprowadzona do sprzedaży w Niemczech
i w Skandynawii w 2012 roku, a w Polsce w 2013 roku. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z lokalnym biurem sprzedaży VELUX.

Kolejna generacja okien VELUX oferuje kilka nowych oraz wiele udoskonalonych funkcji:

 • Lepsza izolacyjność cieplna dzięki VELUX Thermo Technology
  o współczynniku przenikania ciepła obniżonym do wartości Uw = 1,2 W/m²K dla standardowych okien dachowych.
 • Do 18 procent więcej światła dziennego.
 • Lepszy bilans energetyczny okna.
 • Nowy standard obsługi dzięki dotykowemu panelowi zdalnego sterowania VELUX INTEGRA®
  o bogatym oprogramowaniu.
 • Światowej klasy wzornictwo, dzięki węższym skrzydłom i ościeżnicom, a także zmienionemu oblachowaniu.
 • Ulepszone opakowanie.
 • Łatwiejszy i szybszy montaż.

Bilans Energetyczny
Bilans energetyczny jest określoną wartością składającą się z kilku zmiennych dla każdego okna dachowego i wariantu szyby. Bilans energetyczny jest metodą oceny efektywności energetycznej okna. Jest to różnica pomiędzy energią słoneczną, która dociera przez okno oraz stratą ciepła, które ucieka przez okno. Jeżeli poziom zysku ciepła z energii słonecznej jest większy niż straty ciepła, bilans energetyczny okna jest dodatni.
Sezon letni
W sezonie, w którym chłodzimy wnętrza, bilans energetyczny powinien być możliwie najbliższy zeru poprzez zmniejszanie ryzyka przegrzania i unikanie stosowania energii z paliw kopalnych do klimatyzacji wnętrz. Okna dachowe z wyższym poziomem ochrony przeciwsłonecznej będą stale chronić przed przegrzaniem latem; dodatkową ochronę przed ciepłem zapewniają akcesoria dekoracyjne i przeciwsłoneczne oraz rolety zewnętrzne.
Sezon zimowy
W sezonie, w którym ogrzewany wnętrza, bilans energetyczny powinien być wyższy od zera, aby ograniczyć straty energii i zoptymalizować zyski ciepła z energii słonecznej. Okna do poddaszy VELUX nowej generacji oferują zarówno lepszą izolacyjność cieplną, dzięki zastosowaniu nowoopracowanego materiału o wysokim poziomie izolacyjności  – VELUX Thermo Technology, równocześnie zwiększając zyski ciepła z energii słonecznej.  Jest to możliwe dzięki większej powierzchni szyby, która równocześnie zapewnia do 18 procent więcej światła.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także