Montaż okien - okna głębiej w dachu

Montaż okien - okna głębiej w dachu

Obniżony montaż, to kolejne nowatorskie rozwiązanie firmy VELUX, które w bardzo istotny sposób poprawiają izolacyjność okien.

montaż okien dachowych - standardowymontaż okien dachowych - pogłębiony

Okna Nowej Generacji VELUX można zamontować o 4 cm niżej w połaci dachowej niż dotychczas. Unikamy w ten sposób powstawania mostków termicznych, które powodują straty ciepła. VELUX od dawna wyznaczała w tym zakresie standardy rynkowe. Już w 2001 roku po raz pierwszy zaoferowano okna z obniżonym o 3 cm poziomem montażu, co stało się powszechnym rozwiązaniem.

okna dachowe

Okna te charakteryzujące się wyższymi standardami w zakresie energooszczędności, dostępu światła dziennego oraz prostszym i szybszym montażem. Zastosowano w nich, objęte zgłoszeniem patentowym, rozwiązanie VELUX - ThermoTechnology™, które poprawiło ich właściwości izolacyjne. Drewniane skrzydło i ościeżnicę połączono z  polistyrenem ekspandowanym, który jest trzy razy lepszym izolatorem niż drewno. W rezultacie współczynnik przenikania ciepła dla standardowych okien obniżono do wartości Uw=1,2 W/m²K. Dodatkową izolacją przeciwwilgociową i termiczną będą produkty montażowe: zestaw izolacyjny BDX, wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX i wokółokienna paraizolacja BBX.

montaż okna dachowegoMontując okno VELUX  GGU 0066 z kołnierzem EDJ straty ciepła mogą być mniejsze nawet o 7%, zaś przy zastosowaniu do montażu BDX mogą spaść nawet o 9%.  Instalacją okien VELUX jest szybka i łatwa. Większość wkrętów zastąpiono systemem zatrzasków, a nowy kątownik dokładnie
i w prosty sposób wyznacza wysokość montażu.
Bez wysiłku umieszcza się go we wrębie na ościeżnicy w miejscu zaznaczonym czerwoną lub niebieską linią. Tymi kolorami oznaczono dwie różne głębokości montażu: standardową lub obniżoną o 4 cm. O wyborze wysokości montażu decydujemy przy zakupie produktów, wybierając odpowiedni kołnierz uszczelniający. Do pogłębionego montażu dedykowany jest kołnierz uszczelniający EDJ, zaś do standardowego EDW, EDS, EDB. Poczucie bezpieczeństwa daje również przedłużona 20-letnia gwarancja na okna Nowej Generacji VELUX zainstalowane z ramą termoizolacyjną VELUX BDX.

wyjmowanie skrzydła
przykręcanie nowego kątownika na niebieskiej linii - pogłębiony montaż
rama izolacyjna BDX
wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX
wokółokienna paroizolacja BBX
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także