Murator EXPO 2008

Jubileuszowe, X Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO 2008 Budowa Remont Dom odbędą się w dniach 18-20 kwietnia 2008 roku, na warszawskim Torwarze. To największe na Mazowszu wydarzenie, które służy prezentacji różnorodnej oferty dla planujących budowę lub remont własnego domu - od kredytu, przez projekt, do domu pod klucz.

Targi Budowa Remont Dom Murator EXPO gromadzą każdorazowo producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz. Wystawcami są także pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.

Murator EXPO 2008 - zdjęcie 1  Murator EXPO 2008 - zdjęcie 2    

Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących - spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów - dedykowanych zarówno profesjonalistom z branży, wystawcom, jak i indywidualnym inwestorom. Właśnie z  myślą o inwestorów działa Targowe Centrum Bezpłatnych Porad. Porad udzielają wysoko wykwalifikowani specjaliści z wieloletnią praktyką: architekci, konsultanci kredytowi, inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji, architekci wnętrz i styliści, architekci krajobrazu, specjaliści ds. wentylacji, prawnicy.

Jubileuszowa, X edycja imprezy adresowana jest zarówno do indywidualnych inwestorów, jak i profesjonalistów. Już pierwszego dnia (18 kwietnia, w godz. 13.00-16.00) odbędzie się seminarium pt.: BUDOWNICTWO ENERGOOSZĘDNE - PRAWO I TECHNOLOGIE, którego organizatorem jest Zrzeszenie Audytorów Energetycznych, a patronem medialnym magazyn "Energia i Budynek". W czasie seminarium eksperci z Narodowej Agencji Poszanowania Energii wyjaśnią m.in.: związek pomiędzy świadectwem energetycznym a poprawą jakości standardów energetycznych budynków i mieszkań, przedstawią zagadnienia związane z wykorzystaniem energii odnawialnych w budownictwie mieszkaniowym. Specjaliści z Instytutu Budynków Pasywnych pokażą pierwszy certyfikowany dom pasywny w Polsce, przybliżą technologie budownictwa energooszczędnego, również najnowsze technologie stosowane w budynkach pasywnych. Udział w seminarium za okazaniem biletu/karnetu wstępu na targi.

Zainteresowanych zapraszamy także na spotkanie ze specjalistami z Stowarzyszenia Polska Wentylacja, którzy poradzą w jaki sposób wybrać wentylację do nowego lub remontowanego domu, przedstawią możliwości techniczne wentylacji naturalnej, hybrydowej, mechanicznej oraz rekuperacji. Szczególnej uwadze targowych Gości polecamy wykład pod hasłem: "Świadectwa energetyczne dla budynków - przymus czy szansa na oszczędności?", w czasie którego specjaliści powiedzą co kosztuje drożej: budowa czy eksploatacja domu, przedstawią tzw. pożeracze energii, poradzą jak tanio mieszkać.

Z ankiety przeprowadzonej wśród odwiedzających IX edycję Ogólnopolskich Targów Budowlanych Murator EXPO 2007 Budowa Remont Dom, które odbyły się w dniach 27-28 października 2007 roku na warszawskim Torwarze wynika, że najważniejszym powodem skłaniającym do odwiedzenia tej imprezy okazał się zamiar budowy domu - tak odpowiedziało prawie 40% respondentów.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Murator EXPO

Polecamy Ci również

Zobacz także