Mykotax

Mykotax to dodatek do farb emulsyjnych i klejowych do wymalowań wewnętrznych. Zabezpiecza powłoki malarskie przed działaniem grzybów pleśniowych: zapobiega infekcji i chroni miejsca już porażone. Jego producentem jest poznańska firma Altax.

Preparat może być stosowany zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym lub rolniczym (kuchnie, łazienki, pralnie, stołówki, hale przemysłu spożywczego, myjnie samochodowe).

Sposób użycia
Przed użyciem należy dokładnie usunąć zapleśniałą powłokę malarską i dwukrotnie zmyć ścianę (pierwszy raz wodą z detergentem, drugi - czystą wodą). Następnie dodać Mykotax do farby w ilości podanej na opakowaniu, dokładnie rozmieszać i malować zgodnie z instrukcją podaną przez producenta farb. Pomalowanej ściany nie należy pokrywać tapetą ani boazerią.

Działanie
Preparat niszczy szkodniki poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej na ich układ pokarmowy. Okres karencji - dwa tygodnie. Zużycie impregnatu wynosi: 75 g na 1 litr farby emulsyjnej; 125 g na 1 litr farby klejowej. Opakowania: 0,15 i 1 kg. Środek jest łatwopalny, walczy z pleśnią bez zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.

Atest Higieniczny PZH nr HK/III-9/A-218/87.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Polecamy Ci również

Zobacz także