Nagroda dla Rockwool Polska

Rockwool Polska, producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych z wełny skalnej, otrzymał Wielkopolską Nagrodę Jakości. Jest to kolejne wyróżnienie z dziedziny zarządzania jakością otrzymane przez firmę w ostatnich latach.

Nagroda dla Rockwool Polska - zdjęcie 15 października w Kórniku pod Poznaniem nagrodę Wielkopolska Jakość odebrał Jacek Kieszkowski, Członek Zarządu Rockwool Polska. „Wielkopolska Nagroda Jakości przypomina o wyzwaniach współczesnego świata i jednocześnie promuje tych, którzy potrafią im sprostać...” - powiedział Andrzej Nowakowski, Wojewoda Wielkopolski.
Wielkopolski Instytut Jakości przyznał Rockwool Polska tytuł laureata konkursu oraz znak „Wielkopolska Jakość” za funkcjonalność, nowoczesność, przyjazność środowiskową i bezpieczeństwo produktów z wełny kamiennej stosowanych jako materiał izolacyjny w budownictwie ogólnym. Przeprowadzony w firmie audyt certyfikacyjny potwierdził wdrażanie europejskiego modelu doskonałości TQM.
„Firma Rockwool jest jednym z największych pracodawców w województwie Lubuskim. Dbałość o wysoki poziom zarządzania oraz jakość produktów i usług to ważne elementy dla lokalnej gospodarki, które gwarantują dalszy rozwój firmy w przyszłości, a co za tym idzie stabilność zatrudnienia i szansę na nowe miejsca pracy.” – powiedział Burmistrz Sulechowa, Ignacy Odważny, który wziął udział w uroczystości wręczenia Wielkopolskiej Nagrody Jakości.
Wielkopolska Nagroda Jakości jest przyznawana przedsiębiorstwom i instytucjom zaangażowanym we wdrażanie zasad zarządzania przez jakość zgodnie z Modelem Doskonałości Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM). Obejmuje on wszystkie najważniejsze obszary funkcjonowania firmy i dokładnie określa, jakie wymagania powinny być spełnione w tychże obszarach. Dzięki temu model służy jako kompleksowe narzędzie samooceny i jednocześnie wzór, do którego należy dążyć.
Rockwool od lat stawia na zarządzanie jakością. W październiku 2001 roku British Standards Institution przyznała Rockwool Polska certyfikat ISO 9001. Stanowi on dowód, że System Zarządzania Jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy BSI ISO 9001:1994. System obejmuje wszystkie ważniejsze obszary działalności firmy. W roku 2003 firma uzyskała także certyfikat zarządzania jakością 9001:2000.
„Ciągle inwestujemy w nowe technologie i jakość produktów. Bardzo ważny dla nas jest także rozwój ludzi. Rockwool jest dobrym miejscem do pracy, co potwierdził w zeszłym roku tytuł „Pracodawca Roku 2004”. Inwestowane w ludzi i doskonalenie zarządzania jest zgodne ze strategią koncernu i traktujemy to jako ciągły proces. Wielkopolska Nagroda Jakości to dowód na to, że nasze starania zostały zauważone i docenione przez niezależną instytucję.” – powiedział Jacek Kieszkowski, Dyrektor Marketingu Rockwool Polska.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Rockwool Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także