Najnowocześniej w Europie - produkcja papy

Firma Swisspor Polska uruchomiła w Międzyrzeczu linię produkcyjną do wytwarzania papy termozgrzewalnej. W pełni zautomatyzowana - i według producenta najnowocześniejsza w Europie - linia technologiczna niemieckiej firmy Reiser pozwala na płynne dostosowanie produkcji do potrzeb rynku oraz utrzymanie najwyższych reżimów technologicznych.

nowoczesna produkcja papyW ten sposób firma Swisspor Polska  rozbudowuje ofertę izolacyjną. Do dotychczasowej palety, czyli styropianu, wełny szklanej oraz styropapy dołączony zostaje nowy produkt – papy termozgrzewalne. Będą one produkowane w nowej fabryce w Międzyrzeczu. To już czwarta fabryka Szwajcarów w Polsce.
Firma konsekwentnie kontynuuje realizację swej strategii rynkowej. Polega ona na zdobyciu przewagi konkurencyjnej poprzez logistykę. Dystrybucja produktów Swisspor Polska odbywa się za pośrednictwem składów budowlanych, poza siecią marketów. Bogata i rozbudowana oferta pozwala na to, by jeden transport kierowany do składu zabierał jednocześnie wiele produktów. Zmniejsza się przez to ilość tzw. pustych przebiegów, co ma wpływ na koszty i cenę, a w rezultacie na opłacalność funkcjonowania zarówno składu, jak i producenta. 

zautomatyzowana linia technologicznazautomatyzowana produkcjaFirma Swisspor jest obecna w Polsce od 1999 roku. Szwajcarski inwestor zakupił wtedy fabrykę styropianu Polmar w Jaworznie na Śląsku. Od tego czasu firma potroiła swoje obroty oraz zakupiła kolejne dwie fabryki styropianu w Janowie Podlaskim i w Międzyrzeczu. W tej chwili jest jednym z największych producentów styropianu w kraju.

gotowa papanowoczesna produkcjaEksportuje również do Czech i na Słowację, oraz przygotowuje się do wejścia na rynek niemiecki oraz rynki wschodnie.
Swisspor ze swoją fabryką papy w Międzyrzeczu chce wkrótce dołączyć do grona czołowych producentów papy. Na lata 2005-2008 planowane jest kolejne potrojenie obrotów. Obecnie Swisspor Polska stworzył blisko 500 miejsc pracy.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Swisspor Polska

Zdjęcia: Redakcja, Swisspor Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także