Najnowsze produkty Fakro z piłkarskimi emocjami w tle

Fakro na targach BUDMA 2008Już po raz siedemnasty firma FAKRO zaprezentowała swoją ofertę na Targach BUDMA. Polska firma FAKRO, pomimo że uczestniczy w wielu branżowych imprezach na całym świecie, to właśnie w Poznaniu po raz pierwszy prezentuje najnowsze produkty.

Firma FAKRO prezentowała nowości produktowe na jednym z największych stoisk na BUDMIE. Do aranżacji stoiska wykorzystano elementy kojarzących się z futbolem. Były zdjęcia piłkarzy, bramki, dmuchane piłki i małe piłeczki antystresowe, lizaki –  czarno-białe jak piłka futbolowa albo zielone jak murawa na stadionie. Nie obyło się bez biało-czerwonych polskich flag i szalików. Wszystko dlatego, że firma FAKRO jest sponsorem polskiej reprezentacji piłki nożnej i przygotowuje się już na sportowe emocje podczas EURO 2008. Tak interesujące stoisko przyciągnęło tłumy kibiców zainteresowanych nie tylko futbolem, ale przede wszystkim najnowszymi produktami FAKRO. Stoisko odwiedziło aż 5 tysięcy osób, a wśród zwiedzających – podobnie jak w poprzednich latach, była delegacja przedstawicieli rządu ds. budownictwa, przedstawicieli parlamentu oraz organizacji branżowych.

A było na co popatrzeć. Na BUDMIE zaprezentowane zostały nowości na 2008 rok: okno preSelect w wersji aluminiowo-tworzywowej (PPP), okno uchylno-obrotowe FHP o dużym kącie uchylenia (do 45°), okno FTP-V Electro ze zintegrowanym systemem elektrycznym umożliwiającym otwieranie i zamykanie okna i sterowanie dodatkami a także z wbudowanym czujnikiem deszczu, który – jeśli tylko zaczyna padać – zamyka okno. Warto też wspomnieć o interesującym rozwiązaniu, jakim było okno kolebkowe FCS zamontowane w pokryciu typu „strzecha”.  

Największym zainteresowaniem cieszyła się nowa technologia Z-Wave. To system bezprzewodowej łączności radiowej, która umożliwia łączenie w jedną sieć domowych urządzeń elektrycznych, takich jak: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, bramy, okna itp. Sterowanie urządzeniami odbywa się za pomocą jednego pilota, a w przyszłości Internetu i komputera wyposażonego w moduł Z-Wave. Instalacja systemu nie wymaga stosowania kabli łączeniowych. Jest on przeznaczony zarówno do nowo wznoszonych budynków, jak również obiektów już istniejących.

stoisko FakroFirma FAKRO rozpoczyna montaż modułów Z-Wave do wszystkich produktów elektrycznych. Umożliwi to sterowanie oknami wyposażonymi w siłowniki, a także akcesoriami do okien: zewnętrznymi (rolety, markizy) oraz wewnętrznymi (rolety, żaluzje). Wszystko wskazuje na to, że inteligentne domy z systemem Z-Wave to już nie odległa przyszłość, ale teraźniejszość.

Z myślą o ograniczeniu kosztów eksploatacji budynków firma FAKRO wprowadziła do swojej oferty jako standard automatyczny nawiewnik V40P. Niezależnie od różnicy ciśnień oraz wielkości podmuchu wiatru nawiewnik zawsze wpuszcza do pomieszczenia optymalną ilość powietrza. Chroni przed wychłodzeniem pomieszczenia, zmniejsza koszty ogrzewania i stwarza zdrowy mikroklimat. Inne rozwiązania dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego proponowane przez FAKRO to okno FTT Thermo o współczynniku U = 0,94 W/m²K oraz kolektory słoneczne wpuszczane w połać dachu, zespalane z oknami dachowymi.

BUDMA 2008Na tegorocznej BUDMIE firma FAKRO włączyła się też aktywnie w szereg targowych projektów. Jednym z nich był „pokaz budowy domu na żywo”, odbywający się w ramach tzw. „Budshow”. Formuła projektu podporządkowana została prezentacji nowoczesnych materiałów budowlanych.

W czasie targów swoje umiejętności prezentowali uczestnicy Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy 2006 oraz 2007. Wykorzystywali oni oczywiście produkty firmy FAKRO. W czasie VII Ogólnopolskiego Kongresu Dekarzy Polskich Polskie Stowarzyszenie Dekarzy nagrodziło firmę FAKRO za całokształt dotychczasowej współpracy symbolicznym Złotym
Młotkiem Dekarskim.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich nowości prezentowanych na Budmie znajdują się na stronie producenta.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Fakro

Polecamy Ci również

Zobacz także