Najnowsze rozwiązania na poddasze – okna dachowe

0
Okna dachowe
Okna dachowe skutecznie doświetlają poddasze. Warto wybrać takie, które są energooszczędne, wygodne w użytkowaniu i zapewniają też wentylację.

Oknom dachowym stawia się dzisiaj bardzo wysokie wymagania. Inwestorzy oczekują, że nie tylko doskonale doświetlą one pomieszczenia na poddaszu, ale także sprostają najwyższym wymogom dotyczącym energooszczędności i wentylacji wnętrz. Ważny jest także komfort obsługi, trwałość i łatwość konserwacji. Te wszystkie potrzeby doskonale zaspokajają okna dachowe Nowej Generacji VELUX.

Okno dachowe z górnym otwieraniem

Wszystkie okna dachowe Velux z górnym otwieraniem można wyposażyć w system elektryczny Integra.

Velux
Okna dachowe z dolnym otwieraniem

Okna dachowe z dolnym otwieraniem warto stosować na poddaszach z wysoką ścianką kolankową.

Velux
Górne otwieranie okien

Z kolei okna z górnym otwieraniem dobrze sprawdzają się, jeśli są umieszczone nisko.

Velux
Okno dachowe do łazienki

Okna dachowe do łazienek muszą się cechować podwyższoną odpornością na wilgoć.

Velux
Ciepłe okna dachowe

Doskonałe właściwości termoizolacyjne okien dachowych Velux udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu konstrukcji ThermoTechnologyTM.

Velux
Obniżony montaż okna dachowego

Okno zamontowane głębiej w dachu nie tylko ładniej wygląda, ale ma też lepsze parametry termoizolacyjne.

Velux

Okna dachowe VELUX - mniej zużytej energii

Okna dachowe VELUX dostępne w trzech liniach: Standard, Standard Plus oraz Premium. Produkowane są z najwyższej jakości drewna sosnowego impregnowanego i lakierowanego lub z drewna pokrywanego ciśnieniowo odpornym na wodę poliuretanem, w kolorze białym.
Wszystkie okna dachowe VELUX Nowej Generacji już teraz spełniają wymagania przepisów zawarte w nowych Warunkach Technicznych, obowiązujących od stycznia 2017 roku. Według nowych norm, współczynnik izolacyjności U dla okien połaciowych nie może przekraczać 1,3 W/(m²K) . Doskonałe właściwości termoizolacyjne okien dachowych udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu konstrukcji ThermoTechnologyTM. To innowacyjne rozwiązanie polega na wykorzystaniu wysokoizolacyjnego materiału do ocieplenia okna - profile okienne wykonane są z wysokiej jakości drewna połączonego z polistyrenem ekspandowanym EPS, materiałem o izolacyjności termicznej trzy razy lepszej od drewna, który w 92% składa się z powietrza. Kolejnym elementem poprawiającym izolacyjność cieplną jest wysokoizolacyjne tworzywo PET. Dzięki dodatkowej uszczelce, okno zyskało 4. - najwyższą klasę szczelności. O termoizolacyjności decyduje też szyba. Pakiet szybowy w oknach Nowej Generacji może składać się nawet z trzech tafli szkła i przestrzeni między nimi, wypełnionej argonem lub kryptonem. Co więcej, współczynnik U można dodatkowo obniżyć nawet o 0,1 W/(m²·K) jeśli okno zostanie zamontowane przy pomocy kołnierza EDJ do pogłębionego montażu i ramy izolacyjnej BDX.

Większy komfort użytkowania

Firma VELUX oferuje pełny wybór systemów otwierania, dlatego bez względu na konstrukcję dachu i wysokość montażu, otwieranie okien dachowych będzie wygodne. Mogą być one wyposażone w uchwyt otwierający na górze, klamkę u dołu lub podwójny system otwierania: z aluminiową klamką u dołu oraz uchwytem otwierającym u góry. Okna dachowe VELUX INTEGRA® można otwierać za pomocą pilota lub dotykowego panelu sterowania. Warto wiedzieć, że każde okno dachowe firmy VELUX z górnym systemem otwierania możemy przerobić na sterowane elektrycznie. Bardzo często na etapie budowy nie przewidujemy jednak takich rozwiązań i później musimy liczyć się z dodatkowymi pracami. Jeśli chcemy tego uniknąć, warto już na etapie prac montażowych, doprowadzić do okna przewód zasilający. Koszty takich prac są niewielkie, a dzięki nim późniejsza instalacja elektrycznego sterowania będzie prostsza, a my będziemy mogli cieszyć się większym komfortem.

Łatwy, szybki i ciepły montaż

Okna Nowej Generacji mają ulepszony system montażu. Korzyści dostrzegamy już na etapie rozpakowywania, które jest teraz łatwiejsze i nie wymaga rozcinania opakowania. Dzięki temu nie narażamy okna na zarysowania. Dużym udogodnieniem są także uniwersalne kątowniki montażowe oraz kołnierze EDJ i EDN, które umożliwiają osadzenie okien na obniżonym poziomie. Przy takim montażu okna dachowe są usytuowane 4 cm głębiej w konstrukcji dachu, dzięki czemu zyskują jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a ponadto zostają harmonijnie wkomponowane w płaszczyznę dachu. Ciepły montaż umożliwia gotowy zestaw izolacyjny VELUX BDX. W komplecie znajduje się wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX w postaci specjalnej harmonijki, którą dekarz jedynie rozwija naokoło okna, zapewniając szczelność od strony dachu. Kolejnym elementem zestawu jest rama BDX ze spienionego polietylenu, która przylega idealnie do okna zapobiegając powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Na obwodzie ramy znajdują się kątowniki, które pozwalają precyzyjnie dokręcić ją do łat montażowych. Instalację okna ułatwi także wokółokienna paroizolacja BBX, która pozwala na jego szczelne połączenie z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia. Jeśli zestaw BDX wykorzystamy do montażu okien Nowej Generacji otrzymamy jeszcze jedną korzyść - 20 letnią gwarancję.

Więcej na: velux.pl

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także