Największe EXPO Mazowsza

31 marca-2 kwietnia 2006 roku odbyła się w nowym Centrum Targowym Murator EXPO przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie siódma edycja Ogólnopolskich Targów Budowlanych Murator EXPO 2006.

targi budowlaneDo udziału w targach  Organizator zaprosił producentów i dystrybutorów wyrobów budowlanych, chemii budowlanej, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe, firmy wykonawcze i doradztwa technicznego, organizacje, stowarzyszenia, instytucje finansowo-ubezpieczeniowe, media. Ponadto, przedstawione zostały dostępne na rynku produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych, które w znaczący sposób warunkują jakość, estetykę i prawidłowe funkcjonowanie nowoczesnych domów.

Do dyspozycji wystawców oddana została nowoczesna powierzchnia wystawiennicza, o powierzchni blisko 4 500 m2. Ekspozycja targowa została podzielona branżowo na sektory. Targom, podobnie jak poprzednim edycjom, przyświecała idea prezentacji kompletnej oferty dla planujących budowę własnego domu - od kredytu, przez projekt, do domu pod klucz. Targi zgromadziły tym razem około 100 wystawców. Gośćmi były osoby zainteresowane tym jak mądrze, nowocześnie i bez błędów budować domy solidne, na miarę możliwości finansowych.

Targom towarzyszył bogaty program edukacyjny. Zainteresowani goście Targów mogli uczestniczyć w wykładach i prelekcjach poświęconych m. in.: skutecznym sposobom wentylowania w budownictwie, izolacji tarasów, balkonów, pomieszczeń pod budynkami i pomieszczeń wilgotnych i mokrych. Dla inwestorów rozpoczynających realizację marzeń o własnym domu od złożenia wniosku o kredyt przewidziano seminarium pod tytułem „Jak zapłacić bankowi mniej? Sprawdź swój kredyt”.

goście targówNa targach odbyły się szkolenia i warsztaty dla profesjonalistów z branży i dla wystawców. Już pierwszego dnia targów można było m. in. wziąć udział w szkoleniach poświęconych zarządzaniu jakością w firmie wg wymagań norm ISO 900 oraz pozyskiwania unijnych funduszy pomocowych na inwestycje w przedsiębiorstwach. Konsultanci przedstawili korzyści, wynikające z wdrożenia systemu ISO oraz  informacje o możliwościach uzyskania unijnych dotacji na zakup: maszyn, urządzeń, robót budowlanych czy nowych linii technologicznych. Uczestnicy szkolenia otrzymali materiały szkoleniowe (zarówno w wersji papierowej, jak i na płycie CD) oraz certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu. Wśród uczestników szkolenia wylosowana została nagroda: wdrożenie systemu ISO po promocyjnej cenie.

Dużo miejsca w programie imprez towarzyszących targom poświęconych było budownictwu pasywnemu – budownictwu o najwyższym komforcie cieplnym i bardzo niskim zużyciu energii. Ogólnopolskie Targi Budowlane Murator EXPO były miejscem konferencji inicjującej projekt „Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw przemysłu drzewnego”, którego współrealizatorem była Fundacja Demokracji Lokalnej.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Murator EXPO

Polecamy Ci również

Zobacz także