Nowe cieplejsze okna

Nowe cieplejsze okna

Energooszczędność okien to obecnie jedna z najważniejszych ich funkcji. Firma VELUX od maja wprowadza na rynek Nową Generację okien o zmienionej właśnie pod tym kątem konstrukcji. Zastosowanie innowacyjnych technologii sprawia, że okna skuteczniej doświetlają wnętrza i są przy tym bardziej energooszczędne i wygodne w użytkowaniu.

obecna oferta vs. Nowa Generacja okien VELUX

profil okna drewnianego Nowej Generacji z wbudowanym szarym EPSUlepszona konstrukcja okien drewnianych

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ okna dachowe Nowej Generacji VELUX zapewniają skuteczną ochronę przed stratami ciepła. W skrzydła i ościeżnice okien wszystkich typów wbudowano ciemnoszary polistyren ekspandowany EPS. Ten nowoczesny komponent składa się w 92% z powietrza i cechuje się trzy razy większą izolacyjnością niż drewno. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła okna jest o 14% niższy niż w oferowanych obecnie modelach – w oknach Nowej Generacji współczynnik Uw wynosi 1,2 W/m²K. Ponadto polistyren ekspandowany EPS jest całkowicie odporny na działanie wilgoci oraz podwyższonej temperatury, nie kruszy się i nie starzeje. Dodatkowo w 100% nadaje się do recyclingu. Wszystko to sprawia, że jest doskonałą alternatywą dla drewna.

okna VELUX Nowej Generacji z ThermoTechnologyokna GGL VELUX Nowej Generacji

profil okna drewniano-poliuretanowegoNowy komponent w oknach drewniano-poliuretanowych

W oknach drewniano-poliuretanowych zastosowano kolejny innowacyjny element. Drewno sosnowe, z którego są produkowane ościeżnice i skrzydła, jest poddawane obróbce termicznej w wysokiej temperaturze (powyżej 175°C). Zabieg ten zastępuje impregnację chemiczną i poprawia izolacyjność termiczną drewna. Jest to możliwe dzięki temu, że procesie obróbki wysokotemperaturowej wilgotność drewna zmniejsza się nawet o 50%. Po takim zabiegu drewno zawiera więcej powietrza, które jest lepszym izolatorem niż woda. Drewno zyskuje lepszą izolacyjność, stabilność i trwałość – jest bardziej odporne na starzenie, a właściwości drewna sosnowego stają się zbliżone do cedrowego. Dodatkowo drewniany rdzeń elementów okien jest pokryty nawet półcentymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu.

wygodne otwieranie okien Nowej Generacji VELUXInne zalety okien Nowej Generacji VELUX

Zastosowanie ThermoTechnology™ pozwoliło na zmianę konstrukcji klapy wentylacyjnej na znacznie węższą (z zachowaniem jej wydajności), jak również na zastosowanie smuklejszych ościeżnic oraz profili skrzydła. Bez powiększania zewnętrznych wymiarów okna udało się osiągnąć o 10% większą powierzchnię szyby. Oznacza to lepsze doświetlenie pomieszczeń poddasza i przekłada się zarówno na komfort ich użytkowania, jak i mniejsze opłaty za energię elektryczną.

Okna Nowej Generacji, dzięki lepszej izolacyjności i zdolności pozyskiwania energii słonecznej, wyróżniają się korzystnym bilansem energetycznym. O ich innowacyjności świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi.

Okna Nowej Generacji firmy VELUX są dostępne w dużym wyborze modeli, różniących się funkcjami i sposobem otwierania. Są to: okna obrotowe, uchylno-obrotowe, wyłazowe. Do okien Nowej Generacji dostępne są również dedykowane akcesoria, takie jak rolety, żaluzje i markizy. Akcesoria te są oferowane w pełnej gamie wzorów i kolorów w wersji idealnie dopasowanej do nowych profili okna i przeznaczonej do samodzielnego, szybkiego montażu.

okna obrotowe Nowej Generacji GGLokna uchylno-obrotowe Nowej Generacji GPL


Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także