Nowe kolory podbitki dachowej

Nowe kolory podbitki dachowej

Plastivan Polska wprowadził nowe kolory własnego systemu podbitki dachowej. Do istniejącej już oferty białej i brązowej, dołączą systemy imitujące kolorystycznie drewno mahoniowe oraz dąb.

podbitka dachowa

<span >Aby zabezpieczyć dach przed niepożądanymi intruzami okap dachu należy odpowiednio wykończyć podbitką dachową. Podbitka może być drewniana, drewnopochodna, stalowa, aluminiowa lub z paneli elewacyjnych PVC. Najbardziej naturalna wydaje się podbitka z desek drewnianych. Jednak deski przed ułożeniem muszą być odpowiednio wysuszone oraz zabezpieczone wodoodpornym środkiem np. lakierem, albo specjalną farbą do drewna. Konserwację desek należy powtarzać
co kilka lat, tak aby drewno nie odkształciło się pod wpływem warunków atmosferycznych. Tańsza oraz bardziej funkcjonalna w eksploatacji wydaje się podbitka z paneli PVC. – „Naszym klientom oferujemy od dawna panele  w kolorach: białym, brązowym. Od kwietnia wprowadzimy na rynek kolory, mahoniowy i dębowy” – mówi Mikołaj Przybyła, dyrektor zarządzający firmy Plastivan Polska, producenta między innymi systemu podbitki z PCV. – W naszej ofercie mamy panele komorowe i spienione oraz cały system profili, które doskonale można dopasować do elewacji budynku oraz rynien. Panele są lekkie i bardzo proste w obróbce – elementy można przycinać, przewiercać i formować za pomocą narzędzi stolarskich. Nowe kolory (dąb i mahoń) doskonale imitują drewno,
a są znacznie tańsze i łatwiejsze w obróbce technologicznej. Nie wymagają także konserwacji” - dodaje Mikołaj Przybyła.

podbitka w kolorze złoty dąbPanele podbitkowe Plastivan są odporne na warunki atmosferyczne. Nie wymagają malowania oraz konserwacji. W razie zabrudzenia można je myć wodą z dodatkiem środka antystatycznego. Panele podbitkowe charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i niewielką masą. Szerokość desek umożliwia montaż opraw oświetleniowych oraz otworowych kratek wentylacyjnych.
Te ostatnie zabezpieczone są dodatkowo siatką która chroni okap dachu przed owadami. Dzięki panelom PVC takie elementy dachu jak jego zwieńczenie, narożnik czy płatew mogą być estetycznie i precyzyjnie obudowane, a przez to zabezpieczone przed wszędobylskimi ptakami i owadami.
Rozmiar nowych paneli:

  • szerokość 30cm,
  • długość 5m

Sugerowana cena producenta:

  • kolor biały 13 zł brutto mb,
  • kolor brązowy 15 zł brutto mb,
  • dąb i mahoń 36 zł brutto mb
Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Plastivan Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także