Nowe kosze dachowe

Oferta akcesoriów dachowych marek RuppCeramika i Braas została rozszerzona o kolejne produkty. Na rynku pojawiły się nowe kosze dachowe, zapewniające prawidłowe odprowadzanie wody deszczowej do rynien. Kosze wyróżnia funkcjonalność i łatwość montażu.


Nowe kosze dachowe - zdjęcie 1Głównym zadaniem kosza dachowego jest precyzyjne odprowadzenie wody z połaci dachowych przecinających się pod kątem wklęsłym. Poprzeczne ryflowanie (delikatnie pofalowana powierzchnia) zapewnia  odpowiednią sztywność kosza oraz powoduje, że woda wolniej spływa do rynny.

Nowe kosze wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Dodatkowo zabezpieczone są folią ochronną, która minimalizuje  ryzyko mechanicznych uszkodzeń w czasie transportu oraz podczas montażu. W trosce o większą funkcjonalność nowe kosze marek Braas i RuppCeramika mają wstępnie wyrobioną linię gięcia.

To szczególnie ważna zaleta, gdyż pozwala na łatwe formowanie kosza bezpośrednio na dachu, bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Montaż nowego kosza odbywa się w identyczny sposób jak do tej pory. Specjalne klamry pozwalają na mocowanie kosza bez dziurawienia jego powierzchni wkrętami czy gwoździami.

W ten sposób eliminujemy miejsca, przez które woda mogłaby przedostać się pod pokrycie. Montaż dodatkowo ułatwia zastosowanie specjalnej taśmy do łączenia koszy, którą przykleja się na przecięte krawędzie schodzących się koszy (np. nad lukarną). Jest ona wykonana z tego samego materiału co Wakaflex i zbrojona siatką aluminiową, która jest odporna na działanie niskich i wysokich temperatur oraz promieniowanie UV. Natomiast do uszczelnienia połączeń kosza z połacią dachową stosuje się samoprzylepną, impregnowaną gąbkę.

Marki RuppCeramika i Braas obok wysokiej funkcjonalności swoich produktów dbają również o ich walory estetyczne. Mając na uwadze dopasowanie elementów systemowych do barwy pokrycia dachowego, nowe kosze dostępne są aż w czterech kolorach: czerwonym, ciemnoczerwonym oraz brązowym i antracytowym. Tak rozbudowana paleta barw ułatwi estetyczne wykończenie każdego dachu.
Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Lafarge Dachy

Polecamy Ci również

Zobacz także