Nowe okna dachowe Velux - ceny na 2014 rok

Nowe okna dachowe Velux - ceny na 2014 rok

Nowa, ulepszona gama okien dachowych została właśnie przedstawiona przez firmę Velux. To najbardziej gorąca premiera tej wiosny.

nowe okna dachowe Velux

Nowe okna dachowe Velux wyróżniają się zmienionym, unowocześnionym designem, doskonałymi parametrami technicznymi, zwiększoną wygodą użytkowania, a także niezwykle korzystną ceną, w przypadku niektórych modeli niższą nawet o kilkanaście procent. Nowa Generacja okien to prawdziwa zmiana „pokoleniowa” – okna te już wkrótce zastąpią wcześniejszą ofertę firmy.

Porównajmy ceny okien:

  • Nowe okna VELUX GZL – tylko 3 % więcej od ceny okna GZL (stara generacja)
  • Nowe okno obrotowe VELUX GLL w dwóch w dwóch systemach otwierania – cena katalogowa o 12 % niższa od ceny okna GGL Nowej Generacji z 2013
  • Nowe okno VELUX GLU z górnym system otwierania – cena katalogowa o 18 % niższa od ceny okna GGU Nowej Generacji z 2013


Czego ponadto możemy oczekiwać od nowych okien dachowych Velux? Wszystkiego, czego życzyli sobie inwestorzy, dekarze, a także dystrybutorzy.
W oknach dachowych Velux zastosowano przeszklenie o powierzchni większej o nawet 10%. Dzięki temu okna lepiej oświetlają pomieszczenia poddasza, dają też możliwość lepszego wykorzystania energii cieplnej, jednocześnie gwarantując ich użytkownikom zmniejszenie zużycia energii i kosztów ogrzewania. Ale to tylko część innowacji.

Pełny wybór sposobów otwierania

W nowej ofercie znajduje się siedem typów okien, które zostały podzielone według typów zaawansowania na trzy linie: Standard, Standard Plus i Premium. To najbogatsza oferta okien w historii Velux, a przypomnijmy, że ta trwa już od 70 lat. Ponadto Velux, jako jedyny producent oferuje w standardowych oknach pełny wybór sposobów otwierania. Dzięki temu łatwo można dobrać odpowiednie rozwiązanie do każdego rodzaju poddasza, znajdującego się pod dachem skośnym.
Jak zawsze okna dachowe Velux są wykonane z wysokiej jakości drewna, a w procesie produkcyjnym zadbano również o ekologię.
Co szczególnie ważne – wszystkie ulepszenia jakie zastosowano w nowych oknach idą w parze z niezwykle korzystną ceną.

nowoczesne okna dachowe

Standard – dobra jakość w korzystnej cenie

Linia Standard zawiera nową, ulepszoną wersję jednego z najpopularniejszych okien dachowych, czyli GZL. Okna te są oferowane w wersji z górnym i dolnym otwieraniem, dzięki czemu można je dobrać idealnie do specyfiki naszego poddasza. Okna są wyposażone w energooszczędną szybę hartowaną z powłoką niskoemisyjną. Zastosowano w nich także ulepszoną wentylację, z której można korzystać nawet przy zamkniętym oknie. System wentylacji jest wyposażony w filtr, zatrzymujący kurz i owady.
Ponadto w oknach GZL można zainstalować elektryczny system sterowania VELUX Integra® z wygodnym panelem dotykowym. To rozwiązanie znacznie zwiększa komfort użytkowania okien, szczególnie tych, które są umieszczone wysoko.
Cena katalogowa okien z linii Standard, w najpopularniejszym rozmiarze 78 x 118 cm wynosi 1083 zł.

Standard Plus – dodatkowe benefity

Linia okien Standard Plus łączy wszystkie zalety linii Standard z dodatkowymi korzyściami. Po raz pierwszy w historii VELUX, okna z tego segmentu są oferowane także wersji z dolnym otwieraniem. Ponadto okna obrotowe GLL zapewniają lepszą izolację termiczną (dzięki dodatkowej uszczelce i unikalnej technologii ThermoTechnology™). Okna są także standardowo wyposażone w laminowaną szybę od wewnątrz, co podnosi bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnia lepszą izolację akustyczną.
Linia Standard Plus zawiera także okno GLU z górnym systemem otwierania. Jest ono wykonane z rdzenia drewnianego, pokrytego poliuretanem, dzięki czemu doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie.
Cena katalogowa okna dachowego Standard Plus w najpopularniejszym rozmiarze 78 x 118 cm wynosi 1440 zł.

izolacja termiczna okienokno drewniane pokryte poliuretanem

Premium – bez kompromisów

Okna linii Premium to oferta dla najbardziej wymagających klientów. Okna typu GPL i GPU dostępne są z podwójnym systemem otwierania, a ich skrzydło można zarówno obrócić, jak również unieść do kąta aż 45°, uzyskując panoramiczny widok.
Izolacyjność okien podnosi hartowana energooszczędna szyba, dodatkowa uszczelka oraz technologia ThermoTechnology™, zastosowana przy ich produkcji.
Okna linii Premium dostępne są w wersji drewnianej lub drewniano-poliuretanowej. Ten drugi rodzaj wykończenia jest nie tylko całkowicie odporny na wodę, ale dzięki swojemu białemu kolorowi świetnie nadaje się do nowoczesnych stylizacji wnętrz. W Polsce okno dachowe linii Premium w najpopularniejszym rozmiarze (78 x 118 cm) można kupić za cenę katalogową 2291 zł.

nowoczesne okna na poddasze

 

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także