Nowe okno dachowe VELUX GZL

0
Nowe okno dachowe VELUX GZL

W pierwszej połowie marca odbyła się premiera oferty VELUX na nowy sezon budowlany. VELUX zaprezentował pełną gamę okien dachowych Nowej Generacji, które zastępują wcześniejszą ofertę firmy. Wśród nich znacznie ulepszoną wersję jednego z najpopularniejszych modeli okien VELUX - GZL. Nowe okno zapewnia więcej światła dziennego i większy komfort użytkowania w wyjątkowo korzystnej cenie.

nowe okno dachowe VELUX GZL

Najnowszy GZL dołącza do gamy okien Nowej Generacji i jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy oczekują wysokiej jakości w dobrej cenie. Wykonany jest z dbałością o każdy detal z drewna laminowanego i wyposażony w energooszczędną szybę hartowaną i powłokę niskoemisyjną. W nowym oknie dachowym VELUX dzięki zwężeniu profili okiennych i zmienionej konstrukcji uchwytu powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10 %, to spowodowało, że są to okna nowoczesne i eleganckie. Przez nowe okna GZL do wnętrza wpada więcej światła słonecznego, które nie tylko oświetla, lecz także ogrzewa pomieszczenie. Łącząc dobre właściwości izolacyjne ze zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej, okna dachowe VELUX Nowej Generacji  mają korzystny bilans energetyczny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że lepsze doświetlenie budynku przekłada się na poprawę samopoczucia i zdrowia osób, które w nim mieszkają i pracują. Można to docenić przede wszystkim zimą, gdy dni są bardzo krótkie. Zagadnienie bilansu energetycznego z okazji prezentacji nowej oferty firma VELUX zobrazowała w przystępny sposób w krótkiej animacji. 

Nowe obrotowe okno dachowe VELUX GZL występuje w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła lub klamką na dole (typ B), dzięki czemu znajdzie zastosowanie niemal przy każdej konstrukcji poddasza z dachem skośnym i w każdym pomieszczeniu. Górne otwieranie jest rekomendowane, gdy dolna krawędź okna znajduje się na wysokości około 90-130 cm od podłogi, zaś dolne będzie wygodniejsze, gdy okno zainstalujemy wyżej. Jeżeli nie jesteś pewny, który sposób otwierania okna dachowego jest optymalny do Twojego domu - obejrzyj animację:

Równie ważna dla klimatu pomieszczeń jest prawidłowa wentylacja. W oknach GZL Nowej Generacji na górze skrzydła umieszczono nowy ergonomiczny uchwyt otwierający zintegrowany z klapą wentylacyjną, zaś w oknach otwieranych klamką na dole - nowoczesny dwustopniowy nawiewnik usytuowany na górze. Kontrolę ilości wpadającego powietrza, a także wietrzenie nawet wtedy, gdy pada deszcz i okno jest zamknięte. Dzięki wbudowanemu wymiennemu filtrowi do domu nie dostaną się niechciane owady i kurz.

okno z górnym otwieraniem - uchwyt zintegrowany z klapą wentylacyjnąokno z dolnym otwieraniem - dwustopniowy nawiewnik

Nowością w przypadku typu GZL jest możliwość późniejszego zainstalowania elektrycznego systemu sterowania z dotykowym panelem sterującym, łącznie z programowaniem okna. To rozwiązanie znacząco podnosi komfort użytkowania, zwłaszcza przy oknach umieszczonych wysoko i pełniących funkcję doświetlającą. Elektryczne sterowanie VELUX to również czujnik deszczu, czyli automatyczne zamknięcie okna już po pierwszych spadających kroplach.

okno GZL z roletą

Podobnie jak wcześniej, także na nowych oknach GZL można samodzielnie, w zaledwie kilka minut zainstalować np. rolety czy żaluzje.

system do łatwego montażu rolet
dwustopniowy nawiewnik
dolne otwieranie - ergonomiczna klamka
profil okna - przekrój
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także